BABUŞÇU’YA TEPKİ!..

Yazı boyutu

“90 dakikalık reklam arası” sözleri ile tepki gören Balıkesir AK Parti Milletvekili Tülay Babuşçu’ya bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanlığı’ndan geldi.

”90 dakikalık reklam arası”sözleri ile tepki gören Balıkesir AKP milletvekili Tülay Babuççu işyerinin önünde protesto edildi. Protestoda kısa bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Argun Atıcı şunları söyledi;  “Kuvayi Miliye şehri olan Balıkesir’imizde Balıkesir’in Milletvekili olarak bildiğimiz Tülay Babuşçu’nun bu Cumhuriyet döneminin bir ara dönem olduğu ve ara reklam olduğu ifadeleri Balıkesir’imize yakışmadı. Balıkesir Alaca Mescit’te 41 insanı ile Kurtuluş Savaşı esnasında mücadele yapmış bir şehirdir.

Bizlere yakışmayan talihsiz ifadeleri protesto etmek amacıyla kendisinin iş yeri olan buraya gelmiş bulunmaktayız ve dükkânının önünde bu çelengi koymak suretiyle protestomuzu gerçekleştireceğiz. Bu talihsiz açıklamaların bir daha yapılmaması için kendilerine bu memleketin, Balıkesir’in bir Kuvayi Milliye şehri olduğunu, Kurtuluş Savaşı’nda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulması için mücadele veren bir şehir olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Burası tarihi bir şehirdir. Böyle açıklamalarla kötü tanıtımlar yapılmaktadır. Bu memleket Atatürk’ün arkasında Kurtuluş Savaşı’nda mücadele veren bir şehirdir.”

MHP İl Başkanı Argun Atıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın Kolları ve Ülkücü Gençler Babuşçu’nun eczanesinin önüne çelenk bıraktılar. Kalabalık gurup daha sonra sessizce dağıldı.

HABER: FATMA KARA

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir