SARIMSAKLI KİRLİLİKTEN KURTULACAK

Yazı boyutu

Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan, deniz ve kumuyla dünyaca tanınan Ayvalık’taki Sarımsaklı Plajı’nı kirleten Nikita Deresi’nin ıslahı ve temizlenmesi için çalışmalar başlatıldı

Derede bazı fabrikalardan karışan arıtılmamış atık sular nedeniyle büyük ve küçükbaş hayvanların ile denize döküldüğü noktadaki balıkların ölümleri de çalışmalardan sonra önlenmiş olacak

Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan, deniz ve kumuyla dünyaca tanınan Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki Sarımsaklı Plajı’nı kirleten, karışan arıtılmamış sular nedeniyle büyükbaş, küçükbaş hayvanlar ve balıkların ölümüne yol açtığı belirtilen Nikita Deresi’nin, ıslahı ve temizlenmesi için çalışmalar başlatıldı.

Ülkede zeytin ve zeytinyağı üretimi ile turizm açısından önemli konumda bulunan Ayvalık’ta, Ege Denizi’ne dökülen Nikita Deresi, kirliliği nedeniyle çevreyi, hayvanları ve turizmi olumsuz etkiliyor.

Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan, deniz ve kumuyla dünyaca tanınan Ayvalık’taki Sarımsaklı Plajı’nı kirlettiği belirtilen derenin ıslahı ve temizlenmesi için çalışma başlatıldı.
– “Nikita Deresi’nin ıslahı ve temizliği yapılacak”

AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, Nikita Deresi ile ilgili adımların atıldığını, çalışmaların başladığını söyledi.

İlçe teşkilatı olarak halktan gelen şikayetler üzerine harekete geçerek, dereyle ilgili sorunun çözümlenmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a konuyu taşıdıklarını anlatan Kayaalp, Nikita Deresi aracılığıyla atık suların, 7 kilometrelik uzunluğuna sahip dünya harikası Sarımsaklı Plajı’na dökülmesinin engelleneceğini belirterek, böylece bölgenin kurtarılarak turizmden daha fazla faydalanılacağını söyledi. (AA)

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir