‘Sözat artık yaşlandı’

Yazı boyutu

Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat’ın yaşlandığını, köylüye, çiftçiye yeteri kadar hizmet veremediği için aday olduğunu söyledi.

Karesi Ziraat Odası’nın 1 Şubat 2015 tarihinde yapılacak genel kurulu öncesinde bir açıklama yapan Refik Dağ, Ziraat Odası başkanlığı için aday olacağını bildirdi. Mevcut Başkan Sami Sözat’ın yaşlandığını ve artık yeteri kadar çiftçiye ve köylüye hizmet veremediğini, bundan dolayı aday olduğunu ve seçildiği taktirde daha iyi hizmet vermek için daha aktif olacağını, Balıkesir çiftçisine daha iyi hizmet vereceğini söyledi.

1977 yılında Balıkesir Yağcılar köyü dünyaya gelen Refik Dağ,halen yağcılar köyünde çiftçilik yapmakta olduğunu 2007 yılında ziraat odası meclis üyeliğine seçildiğini 2011 yılında ziraat odası yönetim kuruluna seçildiğini ve 2014 yılında Balıkesir Ziraat odasının fesih edilerek Balıkesir Karesi Ziraat odası kurulduktan sonra, Balıkesir Karesi muhasip üyeliğine seçildiğini ve halen görevine devam etmekte olduğunu belirtti.

‘ODAYI DÜZAYAK BİR YERE TAŞIYACAĞIM’

Refik Dağ,  genç bir aday olarak Balıkesir köylüsüne ve çiftçisine daha iyi hizmet vereceğine inandığını söyledi. Dağ, tüm üyelerle ve çiftçilerle sorunlarınla tek tek ilgileneceğine ve ilk etapta ziraat odasının mevcut olan  yerini düz ayak bir yere taşıyacağını ayrıca Laboratuarıyla, kafeteryalarıyla, satış depolarıyla büyük bir kompleks halinde bir bina düşündüklerini söyledi. Aidatlarında yüksek olduğunu da ifade eden Dağ, aidatları da düşüreceklerini söyleyerek üyelerden destek istedi.   HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir