Yazı boyutu

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi, hayat stresinin artması, katkılı gıdaların ve zararlı kimyasallarının hayatımızı ele aldığı bu durumlarda vücudumuz zarar görmektedir. Bu durumu sağlık açısından bizi doğaya ve doğal olana yöneltmeyi de beraberinde getirmiştir. Bitkilerden ve doğada saf halde bulunan minerallerden elde edilen doğal yağlar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Hastalıkların yanı sıra insan sağlığına birçok faydası bulunan bu tür yağlardan son yıllarda öne çıkmış bir yağdan bahsetmek istedim. Magnezyum yağı Kuzey Avrupa’da, Permiyan döneminde oluşan Eski Zechstein Deniz yatağı bulunmaktadır. Yer kabuğunun 2000 metre altında yaklaşık olarak 250 milyon yıllık gerçek magnezyumlar bulunmaktadır. Bu bölgedeki magnezyum dünyada bulunan en doğal magnezyumdur. Bu magnezyumlardan özel ortamlarda üretilen Magnezyum yağı insan sağlığı için mucizevî diyebileceğimiz bir yağdır. Harici olarak kullanılan bu yağ masaj şeklinde uygulanmaktadır. En çok uygulandığı rahatsızlılardan önde geleni ise “Romatizmal Ağrılar”

Tabi sadece romatizmal ağrılar ile sınırlandıramadığımız bu mucizevî mineral yağı Migren, Bel ve boyun fıtığı, Siyatik, Regl sancıları gibi geneli ağrılı rahatsızlıklar olmak üzere birçok rahatsızlıkta kullanılmaktadır.

Kronik rahatsızlıklarda sabah akşam 2-3 ay yoğun olarak kullanılmalıdır. Sportif yaralanmalarda 3-5 gün kullanım yeterlidir. Antik Mineral Magnezyum yağı ilk 2-3ay içinde yoğun olarak kullanılmalıdır, böylece hücresel Magnezyum düzeyleri uygun olarak canlılık kazanabilir. Uygulamanın ilk günlerinde az miktarda kullanılması ve yavaş yavaş daha fazla miktarlara çıkılması önerilmektedir. Bu ilk canlandırma döneminden sonra, bazı kullanıcılar Antik Mineral Magnezyum yağı ilk 2-3 aylık kulanım oranı kadar kullanmaya ihtiyaç duyduklarını hissediyorlar, diğer bazı kişiler ise haftada birkaç kez kullanmanın yeterli olduğunu belirtiyorlar. Herkesin tepkisi ve ihtiyacı farklı olduğundan bu konular kişisel seçim meselesi olmaktadır.

Önemli!

Antik Mineral Magnezyum yağı iyonlarının cilt tarafından emilmesini engelleyebilen, cilt losyonu, krem ve nemlendiriciyi Antik Mineral Magnezyum yağı ürününü kullanmadan önce temizlemeniz önerilmektedir. Antik Mineral Magnezyum yağı tam gücüyle kullanmak isterseniz, bunların göz, burun ve diğer duyarlı alanlarla doğrudan temas etmesini engelleyin. Kırmızılık veya rahatsızlık ortaya çıkarsa, ılık su ile durulayın.

MAGNEZYUM YAĞI FAYDALARI

 • Baş ağrısı sinüzit ve migren

• Boyun fıtığı ve Boyun ağrıları

• Bel fıtığı ve Bel ağrılarına

• İncilme ve Burkulma

• Boyun Tutulması

• Diz ve Eklem ağrıları

• Uyku bozukluğuna

• Halsizlik ve yorgunluğa

• Eklem, el ve ayak şişliklerine

• Kas zayıflığı ve kas erimesine

• Boyun, sırt, ayak ve el ağrılarına

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir