Yazı boyutu

Belediyelerden Suruç mesajı

Balıkesir’in İlçe Belediyeleri Şanlı Urfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şanlı Urfa’nın Suruç ilçesinde dün meydana gelen bombalı saldırı sonucunda 30 dan fazla kişinin öldüğü ve 100’e yakın kişinin de yaralandığı bildirildi. Yaşanan olaylara Balıkesir’in ilçe belediyelerinden de tepki geldi.

Kepsut Belediyesin’den kınama

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul saldırıya ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Ateş yine düştüğü yeri yaktı. Suruç’taki hain saldırı bayramı halkımıza zehir etti. Ciğerlerimiz yandı. Gençlerimizi kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz. Kimden gelirse gelsin terörü ve onu besleyenleri şiddetle lanetliyorum. Barış diline her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Milletimizin başı sağolsun.” dedi.

At yarışları iptal

Susurluk Belediyesi de yaşanan olaylara tepki amacıyla haftasonu Karapürçek Mahallesinde gerçekleştirilmesi planlanan 37. Rahvan At Yarışları etkinliğini iptal ederek, patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralananlara acil şifalar diledi.

‘insanlık suçudur’
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde meydana gelen hain saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, saldırının bir insanlık suçu olduğunu söyledi.
“İçimiz acıyor, yüreğimiz yanıyor” diyen Başkan Mirza, “Bu vahşeti yapanları lanetliyorum. Şiddet hiçbirşey için çözüm değildir. Hiçbirşey için gerekçe olamaz. Bu bir insanlık suçudur. Hain saldırıyı nefretle kınıyorum. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum.” dedi.

Havran’dan da kınama geldi

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak kınama mesajı yayınladı.Patlamanın Türkiye’ye yapılmış bir saldırı olduğunu söyleyerek, “Ölenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar dilerim” dedi. HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code