Gündem

48 ilde büyük FETÖ operasyonu: 271 gözaltı

Yazı boyutu

FETÖ’nün mahrem sorumlularıyla ankesörlü telefonlar üzerinden irtibat kurdukları belirlenen 271 askere yönelik 48 ilde operasyon başlatıldı. Şüpheliler arasında bir de emekli general ve bir bölümü muvazzaf 10 Albay bulunduğu öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada, aralarında muvazzafların da bulunduğu 271 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Yetkililerden edinilen bilgiye göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen soruşturmada, FETÖ’nün “örgüt imamı” ile bazı askerler arasında ankesörlü veya sabit kontörlü telefon hatlar aracılığıyla irtibat sağlandığı tespit edildi. Çalışmalar sonucunda,122’si muvazzaf 271 asker hakkında gözaltı kararı verildi.

Şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli 47 ilde operasyon başlatıldı.Hakkında gözaltı kararı verilenlerden birinin emekli tuğgeneral, 120’sinin darbe girişimi öncesinde askeri öğrenci, 29’unun çeşitli nedenlerle TSK’dan ilişiği kesilen ve 122’sinin de muvazzaf asker olduğu öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir