Akarsu’ya köprü

Yazı boyutu

Akarsu mahallesinde köprü yapımı çalışmaları devam ediyor. Mahalle, üç metrelik dar köprü yerine 7 metre genişliğinde yeni bir köprüye kavuşuyor.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Akarsu mahallesindeki köprü yapım çalışmalarını denetledi. Başkan Kafaoğlu, üç metre enindeki dar ve eski köprü yerine 7 metre genişliğinde yeni bir köprü yapıldığını, köprünün kısa sürede hizmete açılacağını mahalle halkına müjdeledi. Mahallenin yollarında kilitli parke döşeme çalışmaları da devam ediyor. Başkan Kafaoğlu, beraberinde Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk, Park ve Bahçeler Müdürü Osman Zeki Şahin ile Akarsu mahallesindeki köprü yapım çalışmaları ve kilitli parke taşları döşeme çalışmalarını denetledi. Başkan Kafaoğlu mahallelinin ayağını çamurdan kestiklerini, ulaşımı kolay hale getirdiklerini belirtti.

DERE ISLAHI DA YAPILACAK

Mahalle içinde araçların geçemediği yolların olduğunu söyleyen Başkan Kafaoğlu sözlerine şöyle devam etti. “Daha önce Akarsu mahallemizin içinde araçların geçemediği, vatandaşımızın dahi zor geçtiği yollar vardı. Fen işlerimizin  çalışmaları ile bu yollar önce stabilize edildi, daha sonra kilitli parke taşı döşenerek kullanıma açıldı. Ayrıca, yine bu mahallemizde bulunan 3 metrelik dar köprünün yerine yapmış olduğumuz 7 metrelik bu yeni köprü ile iki yakayı birleştirmiş oluyoruz. Devlet Su İşleri ile irtibata geçerek, köprü altında dere ıslahı çalışmalarının yapılmasını da arzuluyoruz. İnşallah en kısa zamanda çalışmaları bitirip, köprünün açılışını yapmayı ve vatandaşımızın kullanımına sunmayı istiyoruz” HABER MERKEZİ

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir