‘AKP ektiğini biçiyor’

Yazı boyutu

Vatan Partisi İl Başkanı Suruç’taki terör saldırısını, “AKP iktidarı,  Suriye’ye terör ihraç etti, teröristleri eğitti.   Fırtına ekmişti  şimdi tsunami biçiyor” diye yorumladı.

Suruç’ta yaşanan terör saldırısının yankıları devam ediyor. Vatan Partisi İl Başkanı Türker Tek, yaşanan vahşetle ilgili açıklamasında bu saldırıların ABD ve İsrail güdümlü olduğunu söylerken, hükümetin yanlış dış politikalarının Türkiye’yi iç savaş riski ile karşı karşıya bıraktığını belirtti. Türker Tek, “AKP iktidarı,  Suriye’ye terör ihraç etti, teröristleri eğitti.   Fırtına ekmişti  şimdi tsunami biçiyor” diye konuştu.

Tek, ”Suruç ilçemizde kahpece patlatılan bomba sonucu hayatını kaybeden genlerimizin ailelerine, dostlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz” diyerek yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü belirtti.

Vatan Partisi İl Başkanı Türker Tek, “Türkiye ne zaman  ABD  planlarına itiraz etse  ülkemizin dört bir yanında bombalar patlıyor,  onlarca insanımız ölüyor.  Geçtiğimiz günlerde ABD’den üst düzey 40 yönetici Türkiye’ye gelmişti ve  çok önemli taleplerde bulunmuştu. Türkiye bu taleplere direnmeye başlayınca hemen ardından Suruç’ta bomba patlatıldı, onlarca insanımız katledildi.  Bombaları patlatanlar kim olursa olsun,  attıran asıl merkez ABD ve İsrail’dir. IŞİD; bir CIA-MOSSAD-MI6  örgütüdür. ABD’nin amacı; Irak, Suriye, Türkiye topraklarında ‘Kürdistan’ adı altında 2. bir İsrail Devleti kurmaktır. IŞİD ise, bu  planın örtüsüdür,  ‘Tavşana kaç, tazıya tut’ diyerek, ABD himayesinde bölgemizde etnik ve  mezhepsel  devletler kurmaktır” dedi.  HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code