Altıeylül’de Kadir Gecesi Programı

Yazı boyutu

 

Altıeylül Belediyesi Kadir Gecesi sebebiyle Kuva-yi Milliye Meydanı’nda iftar yemeği düzenlendi. 5000 kişilik İftar yemeğinin ardından Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan İmam-ı Birgivi Cami’nde Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Müftülüğü ,Kadir Gecesi programı tertip etti. Teravih namazı sonrası, Kur’an tilaveti ve ilahi dinletisi düzenlendi, vatandaşlara lokma ikramı yapıldı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Ramazan ayı içerisindeki en hayırlı gece olan Kadir Gecesini idrak ettik. Altıeylül Belediyesi ile Altıeylül İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa İmam Birgivi Camiinde program düzenledik ve sohbetler, vaazlar, ilahiler söylendi, kuran-ı kerimler okundu, namazlar kılındı, dualar edildi. Bütün İslam âleminde akan kan, gözyaşı dinsin. Ramazan Bayramı bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirsin” dedi.
Altıeylül İlçe Müftüsü İbrahim Türedioğlu “Altıeylül Belediyesi ile güzel bir etkinliğimiz oldu. Yüce Rabbimiz inşallah geçirdiğimiz güzel kadir gecemizi hayırlara vesile eylesin. Kadir gecensin anlam ve önemi büyük. Kadir Gecesi bin yıldan daha hayırlı bir gece. Gecenin birliğimize, beraberliğimize, dayanışmamıza, yardımlaşmamıza vesile olsun” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code