Atış sahası yapılacak

Yazı boyutu

Burhaniye’de uzun süredir yapılması beklenen Trap atış sahası için çalışmalar, Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından başlatıldı.

Başkan Necdet Uysal’ın göreve gelmesiyle birlikte yıllardır Burhaniye Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından talep edilen atıcılık yer tahsisi konusu çözüme kavuştu. Burhaniye’nin Şarköy-Şahinler Yolu üzerinde yapılması düşünülen atış sahasınını düzenleme işlemlerine başlanıldı. 5 perondan oluşan trap sahası; trap çukuru ve otomatik trap makineli olarak yapılıyor. Başkan Uysal konu hakkında yaptığı açıklamalada, “Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü tarafından istenen ve önemli sporlarımız arasında bulunan atıcılık sporuna, az da olsa bir katkımız olduysa bundan büyük bir mutluluk duyarız. Yeni yapılan bu trap sahası ile atıcılık sporu bakımından cazibe merkezi haline geleceğimize inanıyoruz.

Uluslararası özelliklerde planlanıp uygulanan Trap atış sahası geniş bir araştırma sonucu, daha önce uygulanmış ve başarıyla devam eden trap sahalarının incelenmesinin ardından Burhaniye’mize uygulanıyor. İnanıyorum ki bu spor dalında düzenlenen bir çok büyük organizasyon Burhaniye’mizde yapılacak ve bu anlamda da Burhaniye’mizin tanıtımına katkı da bulunacağımıza inanıyorum” dedi. HABER MERKEZİ.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir