Gündem Video Haber

“Atlı Okçular ile 15 Temmuz Yürüyüşü” yapıldı

Yazı boyutu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında “Atlı Okçular ile 15 Temmuz Yürüyüşü” yapıldı.

Tarihi Zoğnos Paşa Camii önünde başlayan yürüyüşte Atlı Okçular ile birlikte ellerinde Türk bayrakları ile yürüyen il protokolü ve vatandaşlar Anafartalar Caddesi üzerinden Kızılay Caddesi’ni geçerek Milli İrade Meydanına geldi. 7’den 70’e yüzlerce vatandaşın katıldığı yürüyüş daha sonra Milli Kuvvetler Caddesi üzerinden Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda son bulurken Balıkesir Mehter Takımı’da yürüyüşe eşlik etti.

15 Temmuz kahramanlarından Ömer Halis Demir’in fotoğrafının yeraldığı ve “15 Temmuz Detanı, şehit ve gazilerimize saygıyla” yazılı pankartın açıldığı yürüyüşe Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,  Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, AK Partili Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘CUMHURİYET, DEMOKRASİ VE BU VATAN EMİN ELLERDE’

Yürüyüş sonrası açıklamalarda bulunan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 15 Temmuz’da Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’in Cumhuriyetine ve demokrasiye sahip çıktığını söyledi. Çocuklar, gençler, yaşlılar ve atlıların yürüyüşe katıldığını ifade eden Vali Yazıcı, “Balıkesir halkının Kuvay-i Milliye ruhu taşıyan bu güzel insanların ülkeye olan sevdası ve bağlılığı bir kez daha 15 Temmuz’un ikinci yıl dönümünde tekrar herkese gösterilmek üzere teşhir edildi.  Etkinliklerimiz devam ediyor. Şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Onlara diyoruz ki: ‘Bilesiniz ki Cumhuriyet, demokrasi bu vatan emin ellerde. Keşke sizi kaybetmeseydik ama kalanlar bu ülkenin bir çakıl taşını dahi hiçbir haine teslim etmeyecek’. Balıkesir halkında bu ordunun bu milletin en önünde koşturarak vatanına, milletine, ülkesine sahip çıkıyor. Bütün etkinliklerimize sahip çıkıyor. Ben bütün ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code