Balıkesir Merhaba Gazetesi

AYTEKİN: BALIKESİR’DE İDDİALIYIZ

AYTEKİN: BALIKESİR’DE İDDİALIYIZ
960 views
23 Ekim 2015 - 9:42

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında adaylar basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Basın toplantısında konuşan CHP Milletvekili Adayı Ensar Aytekin ise Balıkesir’de ki seçimlerde iddialı olduklarını ifade ederek şehirde CHP lehine bir durumun yaşandığını ifade etti. Milletvekili Adayı Aytekin “Balıkesir’de iddialıyız, Balıkesir’de şanslı olduğumuzu görüyorum, hem büyükşehir yasasından ve uygulamalarından hem de yerel yönetimlerde ki zafiyetten kaynaklanan lehimize bir durum var bunu görüyoruz, milletin istemediği seçimde, seçime götüren aktörleri biliyoruz, onlara bir tepkinin var olduğunu ben sahada görüyorum” dedi.

EROL: SEÇİMLERE DEĞİL, GELECEĞE HAZIRLANIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mete Erol programda yaptığı konuşmada yapılan çalışmaların Türkiye’nin geleceği düşünülerek gerçekleştirildiğini ifade etti. İl Başkanı Erol “Seçim Bildirgemiz hazırlanırken tüm parti örgütlerimizin, sivil toplum kuruluşlarının, akademisyen ve uzmanların görüş ve önerileri titizlikle incelenmiş bu anlayış doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir seçim bildirgesini hazırlamıştır. Önce Türkiye ilkesiyle hareket eden Cumhuriyet Halk Partisi önümüzdeki seçimlere değil, Türkiye’nin geleceğine çalışıyor. CHP Türkiye’nin geleceği için uzlaşma aramıştır, kutuplaşmayı ortadan kaldırmanın ve ortak aklı egemen kılmanın peşinde olmuştur. Bu durumda partimiz bütün ekipleriyle Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmek için, bütün samimiyetiyle çalışmaktadır” dedi.

 “MİLLETİN İSTEDİĞİ SEÇİM DEĞİL”

1 Kasım seçimlerinin milletin istediği bir seçim olmadığını ifade eden CHP Milletvekili Adayı Ensar Aytekin “Bu seçim milletin istediği bir seçim değil, bu seçimi Cumhuriyet Halk Partisi’nde istemedi, Milletvekillerimiz o süreci açık açık anlattılar. Bu ülkede seçimi iki kişi istedi, bu iki kişiyi herkes biliyor” dedi.

“CHP DEĞİŞİYOR”

Milletvekili Adayı Aytekin “Geçmişte bizimde bir takım yanlışlarımız oldu, ancak Cumhuriyet Halk Partisi değişiyor ve Türkiye’yi yönetmek istiyor, Türkiye’nin sorunlarını biliyor, Türkiye’nin sorunlarına herkesten önce kaynakları tespit ediyoruz, Türkiye’yi yönetmeye hazırız, şuna inanıyoruz, şu anda içinde bulunduğumuz bu kaos ortamından Türkiye’yi biz çeker ve çıkartırız. Türkiye’nin CHP’ye, CHP’ninde bu millete ihtiyacı var” dedi.

“ÖNCELİKLER DEĞİŞTİ”

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde iki farklı önceliğin gündeme geldiğini belirten Milletvekili Adayı Aytekin Milletin huzura ihtiyacı olduğunu ifade etti. Milletvekili Adayı Aytekin “İki seçimi bir birinden ayıran iki önemli husus, Haziran seçimlerine giderken bütün siyasi partiler bu ülkenin ekonomik sorunlarında değindiler, işçiler, emekliler, çiftçiler ve birçok kesimin ekonomik sorunlarını ele aldılar. Çünkü Haziran seçimlerinde bu ülkenin birinci sorunu ekonomiydi, Kasım seçimlerinde ise Türkiye’nin önceliği değişmiş, milletin önceliği can güvenliği olmuştur. Geçen gün Kabaklı köyündeyim, 84 yaşındaki bir amcamız geçen günlerde kalktı dedi ki “ben 830 lira maaş alıyorum geçinemiyorum, ben domatesi ektim, biber ektim toplayamadım. Ancak benim derdim bu değil 20 yaşında bir torunum var Ağrıda asker, her telefon çaldığında eyvah diyorum, huzurum yok, rahatım yok, benim ekonomik sorunlarımı çözseniz de kıymeti yok, benim huzurumu parayla getiremezsiniz”. Amcamız doğru diyor, Türkiye’nin huzuru kaçtı. Haziran’dan bu yana hayatının baharında 794 genç hayata veda etti. Türkiye’nin öncelikle huzura ihtiyaç vardır” dedi.

“ELEŞTİRMEYE GİTMİYORUZ”

Gittikleri yerlerde iktidar Partisini eleştirmeye değil, CHP iktidarını anlatmaya gidiyoruz diyen Aytekin “Biz CHP olarak iktidar partisini eleştirmeye gitmiyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı nasıl olacak bunları anlatıyoruz. Sağlıkta neler yapacağız, işçilere neler vereceğiz, köylüye ne verilecek, emekli nasıl yaşayacak, nasıl bir Türkiye vadediyoruz bunları anlatıyoruz. Neden bir eleştiri yapmıyoruz, biz milletimizin her şeyi bildiğini iyi biliyoruz. İletişimin bu kadar hızlı olduğu bir çağda Ahmet’i, Mehmet’i anlatmaya gerek yok. Biz kendimizi anlatıyoruz” dedi.

“TABELAYI BİZ TAKACAĞIZ”

Balıkesir’in büyükşehir olarak yönetilemediğini ifade eden Milletvekili Adayı Aytekin “Ben inanıyorum ve biliyorum ki Balıkesir il olarak bütün şehir, büyükşehir yasasıyla yönetilemiyor, yönetemiyorlar, yetemiyorlar, yetemezler de. Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında köyler eski haline kavuşacak, belde belediyeleri açılacak, belediye tabelalarını gideceğiz belde halkıyla birlikte yeniden biz takacağız” dedi. Sevda Kaygısız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.