Ayvatlar Mahallesi’nde şölen hazırlığı

Yazı boyutu

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir Uluslararası Yörük ve Türkmen Şöleni için hazırlıklara başladı.

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi ile ortak yürütülen bir projeyle mayıs ayı içerisinde finali gerçekleştirilecek olan şölen için incelemelerde bulundular. Altıeylül ilçesi Ayvatlar Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan şölen için, şölen yeri hazırlanması ve festival alanı haline getirilmesi, mevcut yer planı ve çevresi ile ilgili olarak çalışmalar yapıldı.
Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Park ve Bahçeler Müdürü Osman Zeki Şahin, BAÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Doç. Dr. Berrin Akgün Yüksekli, Doç. Dr. Gaye Birol Özerk ve Mimar Çiğdem Eşim’in yaptıkları incelemelerin ardından çalışmaların hız kazanacağı belirtildi. Balıkesir’in yanısıra Türkiye’den ve yurtdışından bir çok konuğun katılacağı şölen için yapılan hazırlıklar mahalle sakinlerini heyecanlandırırken, Ayvatlar’a da farklı bir hava katacak.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise Balıkesir il merkezinde 1 hafta boyu sürecek şölenin finalinin Ayvatlar Mahallesi’nde yapılacağını belirterek, “Balıkesir Uluslararası Yörük ve Türkmen Şöleni için hazırlıklar sürüyor. Balıkesir yöresi ile Anadolu’daki Yörük ve Türkmenler bu şölende buluşacak. Şölenimiz festival havasına dönüşecek. Bu yıl daha kapsamlı ve geniş katılımlı renkli bir şölen yapacağız” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir