Gündem İlçe Haberleri Spor

BALIKESİR’DE HALTER BURHANİYE’DEN SORULUYOR

Yazı boyutu

Okullararası Halter İl Şampiyonası 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Burhaniye’de yapıldı. Müsabakalara Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Belediye Meclis Üyesi Hadiye Erok, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sabri Pekşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz, Tarım İlçe Müdürü Mustafa Orhan ve sporcuların aileleri katıldı.

Halter sporuna gönül vermiş çocuklar ve gençler geçtiğimiz Çarşamba günü Burhaniye’de yapılan İl şampiyonasıyla Kütahya ve Amasya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına çıkmak için ter döktüler.

BURHANİYE’DEN HALTER MİLLİ TAKIMINDA BİR SPORCU TER DÖKÜYOR

Balıkesir’i temsilen Türkiye Şampiyonasına katılmak için mücadele veren genç sporcular, 4 yılı aşkın süredir Milli Halterci olan Hocaları Mustafa Aygün’ün antrenörlüğünde Burhaniye ve Balıkesir’i, Türkiye genelinde temsil ediyorlar. Halter sporuyla, Balıkesir ili içerisinde, sadece Burhaniyeli sporcuların olmasından dolayı Türkiye Şampiyonasında da Burhaniyeli Halterciler, bölgenin ismini en iyi şekilde temsil ediyorlar. Milli takıma sporcu veren ve Türkiye Şampiyonalarında derece sahibi Burhaniye haltercileri Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Spor salonunda gösterdikleri performansla kendilerine hayran bıraktılar.

SONUÇLAR ŞU ŞEKİLDE SIRALANDI

Kız, erkek olarak yıldız ve genç kategorilerinde yarışan sporcularda dereceler belli oldu. Dereceye giren sporculara madalyalarını Kaymakam Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Şampiyonaya katılan protokol üyeleri verdiler. Sonuçlar ise; Yıldız Kızlarda 44 kiloda 1. Sevim Erkap, 2. Sudenur Maitemur, 48 Kiloda 1.Mine Öztürk, 2. Gizem Çelim 3. Dilek Taşdemir, 53 Kiloda 1. Emine Taşcı 58 Kiloda 1. Eftelya Arslan oldular. Genç Kızlar kategorisinde 53 kiloda 1. Damla Malcı, 2. Yasemin Göktepe, 44 Kiloda 1. Elif Tezcan 58 Kiloda 1. Emine Göçmez oldu. Büyük Kızlarda 63 Kiloda 1. Ayle Duygu Kara, 48 Kiloda 1. Tuğba Güçlü, 53 Kiloda 1. Sonay Günaçar oldu. Yıldız Erkekler Kategosirinde ise sonuçlar şu şekilde sıralandı. 50 Kiloda 1. Saadettin Kara, 2. Devran Çırak, 3. Ali Güçlü, 4. Berkay Dal, 56 Kiloda 1. Mert Salman, 62 Kiloda 1. Emrah Demirci, 69 kiloda 1. Halil İbrahim Uzansoy oldu. Genç Erkekler 69 Kiloda 1. Alperen Altuok, 85 Kiloda 1. Baran Kayar, 94 Kiloda 1. Cüneyt Öztürk madalya almaya hak kazandılar.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir