BALIKESİR’DE YAŞAMAK

Yazı boyutu

Üniversiteli gençliğinin günümüze dair düşünceleri renkli. Kimi zaman çok cansız buldukları Balıkesir’i bazen de şaşırtıcı buluşuyor ve buradan gideceğimiz için üzgünüz ifadeleri ile unutmayacaklarını söylüyorlar. Üniversite gençliğinin yanında Balıkesir’in minik yürekleri de Çocukça Sayfamızda söylemleri ve düşünceleri ile yer almaya ve bir şeyler söylemeyi sürdürüyor ve Merhaba diyerek başlıyorlar SÖZE…

Cemre Erdal: Merhaba ben Cemre. Balıkesir’i seviyorum ve özellikle canlı caddesi olan Milli Kuvvetler caddesini beğeniyorum. Aslında çok daha güzelde olabilir ama canlılığı kısacası insanların varlığı şehri güzel yapıyor. Şehirde yaşayanlar gördüğüm kadarı ile birbirine saygılı insanlar. Kimse kimseye karışmıyor.

Suna Eruysal: Balıkesir’e Merhaba. Çocukça ve gençlik sayfalarında bizlere yer verilmesi çok doğru ve güzel. Öncelikle teşekkür ederim. Bursalıyım. Balıkesir’de okuyorum. Balıkesir’de kendi memleketim gibi. Bursa yeşil Balıkesir Mavi bana göre. Hafta sonları hep denizdeyiz. Arkadaşlarımla birlikte olmaktan ve burada okuyor olmaktan dolayı mutluyum.

Beril Çan(8yaş):Ben asla inanmam gazetede çıkacağıma. Bir neden olmalı ya çok iyi ya da çok kötü.

-Ama bir nedenin var çünkü senin için ayrılan bir ’Çocukça Sayfası var Merhaba ’da

Beril: Çok iyi. Gerçekten çıkacak mı? Annemde okur mu?

-Elbetteki www.gazetemerhaba.com yada gazetemizi alıp okuyabilirsiniz. Söylemek istediğin bir şeyler varmı? Yaşadığın şehir nasıl olsun istersin?

Beril: Oyun parkı olsun. Havuz olsun. Ağaçlar olsun salıncaklar kurulabilsin.

Feranur Çetin: Eski ve yeni jenerasyon arasında fark var. Bir çatışma yaşanıyor. Bence değerlerimizin yavaş yavaş yok olmasına neden oluyor. Bir şeyler yapılmalı elbette herkes farkında ama kimse şuradan başlayalım demiyor.

Ecehan Ovalı: Değerlerimizin kaybolduğunu farkındayız aslında fakat kaybetmemek için neler yapmamız gerekiyor bunları konuşmamız gerekiyor. Bunlar yapılırken de acil olunması gerekiyor çünkü zaman çok çabuk geçiyor ve un utmak kolay yaşatmak zorlaşıyor güzellikleri.

Gizem Babadağ: Yemek kültürümüz aynı yaşasın köfte ekmek diyorum. Günümüzde söylenecek en fazla sözcüklerde güzel sözler olmalı kavga, tartışma kendiliğinden yok olacaktır bu şekilde.

Sinem Çoban: Eski değerlerimiz maalesef yok oluyor. Günümüzdeki mutsuzluk ve kavgaların nedeni de bence güzel olan değerlerin yok olmaya başlaması.

Ecrin Yılmaz: Ben birlikte oynadığımız için arkadaşlarımı çok seviyorum. O zaman mutlu oluyorum. Ailemide seviyorum.

HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code