BALIKESİR’İ TERK EDERİM

Yazı boyutu

Eski Belediye Başkanı İsmail Ok, Başkan Edip Uğur’un, “5 milyonu buharlaştırmışlar” sözleri üzerine ispat etsinler Balıkesir’i terk ederim diyerek yanıt verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un, böyle bir şirket yönetimi için ‘ya aptal ya hain olmak lazım’ sözlerine milyon kere sözleri iade ediyorum diyerek cevap verdi.

30 Mart yerel seçimlerinden sonra Belediye yönetiminin el değiştirmesiyle birlikte bir belediye kuruluşu olan Fırıntaş da el değiştirdi. Konuyla ilgili olarak Eski Belediye Başkanı İsmail Ok, dün bir basın toplantısı düzenleyerek sert yanıt verdi. Uğur’u iddialarını ispat etmeye davet den İsmail Ok, “Eğer bir kuruş yolsuzluk yapıldığını ispat edemezse kendisi ahlaksızdır, terbiyesizdir o makamı işgal etme hakkı yoktur; derhal istifa etmelidir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısına kalabalık bir gazeteci grubu katılarak yoğun ilgi gösterdi.

 ‘NİÇİN DAVA AÇMIYOR?’

Eski Belediye Başkanı İsmail Ok, açıklamalarında, “Yeni yönetim Fırıntaş’ın mali raporunu ibra etmedi. Dedi.Kendilerinin belirlediği, kendilerinin davet ettiği serbest denetim firması tarafından Fırıntaş denetlenmiştir diyen Ok ‘Üzerinden yaklaşık 8 ay geçmiştir. Bu denetlemenin eğer bir usulsüzlük, yolsuzluk, soygun gibi; Edip Uğur’un ifadesiyle ‘5 trilyon buharlaştı’ ise,  bırakın trilyonu kuruş buharlaştırıldıysa, hiç edildiyse ve bunun hesabını sormak için mahkemeye müracaat etmediyse ki etmedi… Duymadık…  O zaman kendisi de suç ortağıdır.’ şeklinde konuştu.

‘BEŞ MİLYON DEFA İADE EDİYORUM’

Ok,   Buradan ilan ediyorum. Balıkesir kamuoyuna değil bütün Türkiye’ye ilan ediyorum. Edip Uğur eğer benim yolsuzluk yaptığımı ispat edemezse, kendisinin söylediği sözleri milyon kez kendisine iade ediyorum. Bu da yetmiyor, orada bir kuruş yolsuzluk yapıldığını ispat edemezse kendisi ahlaksızdır. O makamı işgal etme hakkı yoktur, derhal istifa etmelidir. Bu kadar iddialı konuşuyorum. Eğer ispat ederse ben Balıkesir’i terk edeceğim” dedi.

 ‘ZARAR DEĞİL AMORTİSMAN’

Ne zaman Fırıntaş’ta sermaye artırımına gidilse benzer iddialar ortaya atıldığını söyleyen İsmail Ok, Uğur’un danışmanlarının yanlış hesaplar yaptığını belirtti. İsmail Ok, “6 ay 3 milyon demiştiniz şimdi 5  milyon diyorsunuz. 6 aydır biz ödüyoruz. 5 milyonu biz buharlaştırdık o zaman. Demek ki etrafında kimse yok. Uyarmıyor. Ben 5 sene belediye başkanlığı yaptım. Fırıntaş’ın yüzde 90’ı belediye ait. Biz göreve geldiğimizde yaklaşık 200 işçi çalışıyordu. Çalışan sayısı 500’e çıktı. Aslında Balıkesir belediyesinin zararı yok. Bunları biz devrettiğimizde 900 bin lira zarar göstertilen bilançolardaki giderin 600 bin lirası demirbaş alımlarından kaynaklanan amortisman kaybı.  300 bin lirası ise emekli ikramiyesidir. Zarar gösterilen meblağ budur. Biliyorsunuz Türkiye’de taşeronlaşmanın mimarı AKP’dir dedi.

HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir