Bandırma şehir içi ulaşımına 10 otobüs

Yazı boyutu

İlçede şehir içi ulaşımı filosuna 10 yeni otobüs daha eklendi. Bandırma Ulaşım Hizmetleri Şirketinin yeni otobüsleri dün seferlerine başladı.

Bandırma’da şehir içi ulaşımda hizmet verecek 10 yeni otobüs alındı. Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği standartlara uygun sıfır kilometre otobüsler, dün seferlerine başladı. Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, ilk etapta 10 otobüsün hizmete konulduğunu, otobüslerin yenilenmesinin ileriki dönemlerde de devam edeceğini bildirdi. Ulaşımda engellilerin de düşünüldüğünü belirten Bican, “Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ulaşımı bu otobüsler sayesinde çok kolaylaşacak.Tekerlekli sandalye ile otobüslere binilebilmesi için alçak tabanlı otobüsler seçildi, otobüslerin biniş ve iniş rampaları mevcut. Ayrıca engelli vatandaşlarımız otobüslerin rahat ve geniş olması ile birlikte yeni otobüslerimiz kendileri için özel olarak ayrılan alanda rahatça yer bulabilecekler. Tekerlekli sandalye için özel bir bölüm otobüslerimizde 1 adet engelli koltuğu ve 2 adet görme engelli yolcularımız için koltuk bulunuyor” bilgisini verdi.

ENGELLİLERE ÜCRETSİZ HİZMET

Özel donanımlı minibüs ile engelli vatandaşların diledikleri zaman evlerinden alınıp istedikleri yere götürülüp yeniden evlerine geri getirildiğini anlatan Bülent Bican, “Yıllardır sosyal sorumluluk projemiz dâhilinde Bandırma’da yaşayan engelli vatandaşlarımızın diledikleri zaman şirketimizi arayıp belirttikleri saatte evlerinden alıp gidecekleri konuma götürüp istedikleri zaman yine evlerine ücretsiz ulaşım imkânlarını sağlıyoruz.”Diye konuştu.

DAHA BÜYÜK, FERAH VE KLİMALI ARAÇLAR

Otobüslerin diğer özellikleri ile ilgili bilgeler veren Bican, “Daha büyük ve daha geniş olan otobüslerimizin toplam yolcu kapasitesi 70 kişilik. 25 kişilik oturma kapasitesiyle yolcularımız şehir içi ulaşımlarını rahat bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Yeni otobüsler birçok açıdan daha fonksiyonlu ve daha kullanışlı.

Araç kamerası ve takip cihazı sayesinde yolcularımız daha güvenli bir şekilde ulaşımını tamamlayacak. Özellikle yaz aylarında klimalı otobüslerimizde yolcularımız şehir içi ulaşımda daha konforlu bir hizmet alacak. Araçlarımız yaptırmış olduğumuz çalışma sonucu halkımızın tercih ettiği otobüslerdir.” Dedi.

YENİLİK DEVAM EDECEK

Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, “Temizliği ve güvenliğiyle tam not alan yeni otobüslerden önümüzdeki süreçte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Raylı sistemler Daire Başkanlığı ile yapılacak plan dahilinde hız kesmeden devam edecek. Değişen ve gelişen Türkiye’de çağa ayak uydurmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Ayrıca Bayramlara özel uygulama ile kabristan ziyaretleri için ücretsiz araç seferlerimizi şehir merkezimizdeki güzergâhımızdan sağladık. Yeni araçlarımızı öncelikli olarak Hastane-Fükülte-Fakülte ve Atatürk caddesi gibi yolcu yoğunluğu olan hatlarımızda uygulamak suretiyle yaygınlaştırmayı planlıyoruz.” Açıklamasında bulundu.

HAT BİLGİSİ LED EKRANDAN AKTARILACAK

Yapılan açıklamada, bir çok kolaylığı olan otobüslerin diğer bir özelliğinin ise değişebilir ve büyük ekrana sahip led ekrana sahip olması olduğu, bu ekran sayesinde yolcuların otobüslerin hangi hat otobüsü olduğunu rahatlıkla görebileceği belirtildi. Bican, “Yeni hizmete giren otobüslerimiz Bandırma ve Bandırma’ya gelen yolcularımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Ulaşım A.Ş.Bandırma’da 20 hatta 97 araç ile hizmet veriyor. 2 adet hizmet ve 1 adet engelli aracı ile 2006 yılından günümüze Bandırma’da şehir içi ulaşım için çalışmalarını sürdürüyor. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code