BANVİT, SON TOPTA KAYBETTİ

Yazı boyutu

Türkiye Basketbol Ligi 16. hafta karşılaşmasında evinde Karşıyaka’yı konuk eden Banvit 87-89 yenildi.

Kara Ali Acar Spor Salonu’nda geçtiğimiz cumartesi günü oynanan Banvit- Pınar Karşıyaka maçı Karşıyaka’nın hızlı oyunuyla başladı. İlk çeyrek, pota altını iyi kullanan Karşıyaka lehine 8-19 biterken, ikinci çeyrek karşılıklı sayılarla başladı.

Ancak Karşıyaka’ya direnemeyen ve top kayıpları yapan Banvit devreye 22-43 geride girdi. Banvit üçüncü çeyrekte Mejia’nın bulduğu isabetli şutlar ve yeni transferi Jimmy Baron’ın da katkı sağlamasıyla farkı eritse de dördüncü çeyreğe 52-61 geride girmekten kurtulamadı. Müthiş bir mücadeleye sahne olan dördüncü çeyrekte Banvit son 24 sn. kala maç başından beri ilk kez önce geçerek skoru 73-72’ye getirdi ancak maçın normal süresi 75-75 biterek uzatmaya gitti.

Uzatma periyodu Rowland ve Simmons ikilisine karşı Diebler veDixon’ın karşılıklı sayılarıyla başladı. İnanılmaz bir seyirci desteği alan ve müthiş bir mücadele sergileyen Banvit, 5. dakikanın sonunda son topu yine değerlendiremeyerek kaçırınca maçı, 87-89 Karşıyaka kazandı.

Banvit’in en skorer ismi 17 sayıyla Chuck Davis. Yeni transfer Jimmy Baron’ın 16 sayısı ise takıma yetmedi. Geçtiğimiz hafta içi oynanan Eurocup mücadelesinde 22 sayıyla maçın en skorer ismi olan Maxim Mutaf’ın ise hiç sayısı yok.

Karşıyaka’da 23 sayısıyla yıldızlaşan Strawberry ve 17’şer sayıyla Dixon ve Gabriel galibiyetin mimarlarıydı.
HABER: GAMZE ATİLA

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir