BASİAD’ta yeni dönem

Yazı boyutu

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanlığına Abdullah Bekki seçildi.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) 11. olağan genel kurulu yapıldı. BAGİAD Başkanlığına Abdullah Beki seçildi. Önceki gün dernek binasında Divan başkanlığını M. Ergun Yalvaç’ın üyelikleri Celal Hatatoğlu ve Sertan Kurtdere’nin yaptığı seçimli genel kurul sonrası dernek yönetim kurulu; Abdullah Beki, Ümit Baysal, Nuri Çakmak, Mustafa Ercan, Selçuk Savaş, Cengiz Ulus, Aytuğ Yarmaz, Ferudun Çelik, Metin Baykan isimlerinden oluştu.Federasyon temsilciliklerine ise; İsa Tamer Çelik, Ümit Baysal, Nuri Çakmak, Mustafa Ercan, Celal Hatatoğlu, Cengiz Ulus, Selçuk Savaş, Feridun Çelik, Metin Baykan, Aytuğ Yarmaz seçildi.

 ‘KALKINMA İÇİN HARÇ OLACAĞIZ’

BASİAD Başkanlığına seçilen Abdullah Bekki, kendisine gösterilen güvene teşekkür ettiği konuşmasında, “BASİAD Çatısı altında bir arada olduğumuz grup; öncelikle gerçekleştirdikleri ekonomik faaliyetle bölgelerine, ülkelerine katma değer üretmektedirler. İstihdam sağlayarak çalışanlara umut olmaktadırlar. Bir yandan işletmelerimizi büyütmenin, daha büyük hedeflere taşımanın heyecanını yaşıyor. Bir yandan da gönüllü dernek faaliyetleri ile bölge işletmelerine ve ekonomik kalkınmasına destek olmak istiyoruz. Sosyal sorumluluklarımızın farkındalığı ile bölge dinamiklerinin bir arada olması için gerektiğinde harç olmayı göze alıyoruz” dedi.

 ÇELİK: ‘BU BİR VEDA DEĞİL’

Görevi Abdullah Bekki’ye devreden İsa Tamer Çelik ise, döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Çelik, “6 yıldır BASİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmak benim için bir onurdur. Yapacak olduğum görev değişikliği bir ayrılış ve dernekteki aktif pozisyonumdan uzaklaşma değil; aksine kan değişiklikleri ile birlikte BASİAD camiasına daha sıkı sarılma ve yeni fikirler ile hizmet etme fırsatıdır” diye konuştu. Haber merkezi

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir