Basın özgür olmalıdır

Yazı boyutu

‘Basın Bayramı’ dolayısı ile bir açıklama Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde basının sorumluluğunun daha da büyük olduğunu vurguladı. Saka,  “Basın her anlamda özgür ve bağımsız olmalıdır” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Türk basınında sansürün kaldırılışının 107. yıl dönümü olan “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayram”ı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Basın-Yayın kuruluşlarının yurttaşlarımızın haber alma ihtiyacını karşılamak gibi çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, “Basın yayın kuruluşları yurttaşlarımızın haber alma ihtiyacını karşılamaları açısından son derece önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Basın yayın kuruluşlarımızın bu görevi yerine getirmesinde en büyük katkı ise bu kurumlarımızın isimsiz kahramanı olan emekçi arkadaşlarımızındır.” Dedi.

Başkan Kamil Saka’nın mesajı devamla şöyle:

“Basın-yayın kuruluşları ve buralarda görev yapan arkadaşlarımız, her anlamda bağımsız ve özgür olmalıdırlar. Özgür ve bağımsız olmadıklarında, haberleri yorum katmadan, olduğu gibi ve tarafsız olarak halka aktarmadıkları sürece toplumumuza karşı olan görevlerini tam ve sağlıklı olarak yapmış sayılmazlar. Bu nedenle basınımızın topluma karşı ciddi sorumlulukları vardır. Tarihin her dönemindeki bu sorumluluk, içinden geçmekte olduğumuz süreçte daha fazla önem taşımaktadır. Demokrasinin temel taşlarından özgür haberleşmeyi ve toplumumuzun doğru bilgilendirmesini sağlayan değerli basın mensuplarımızın ve basın yayın kuruluşlarının her kademesinde görev yapan tüm emekçi arkadaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, sağlıklı ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.” HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code