BAŞKAN AĞLATTI

Yazı boyutu

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu okuduğu naatla 90 yaşındaki Fatma Nineyi ağlattı. Biz, kısık sesleriz… Minareleri, Sen, ezansız bırakma Allah’ım! Sözleri ile başlayan naat sırasında sessizliğin hâkim olduğu Ezine’de kardeş Belediye protokolü ile kurulan kardeşlik sofrasında Kardeşliğin önemine vurgu yapıldı.
ALTIEYLÜL İLÇESİ ŞANSLI
Ezineli vatandaşlar kardeşlikten memnuniyetlerini ‘Bu çok güzel bir aile iftarı. Birlikte ikram dinimizde sünnettir. Bu vesile olunca bir arada dualarla iftar açmak bizleri duygulandırdı. Altıeylül ilçesinde yaşayan insanlar şanslı insanlar çünkü Başkanları Zekai Kafaoğlu samimi ve çalışkan bir insan. Bize Kardeşliğini de  Kağıt üzerinde bırakmadı sağ olsun’ şeklinde ifade ettiler.
MUTLU İNSANLARIN ŞEHRİNDE KARDEŞLİK
Altıeylül Belediyesi ve Ezine Belediyesi arasında imzalanan protokol sonrasında kardeşlik iftarında buluşan vatandaşlar verilen iftardan memnun olduklarını söyledi. Ezine Halkı’nın gördüğü ikinci iftar programı oldu diyen vatandaşlar Altıeylül Belediyesi ile yapılan kardeşlik anlaşmasından paylaşılacak güzellikler olması beklentisi içinde olduklarını söylediler.
Altıeylül Belediye Başkanı Zeka Kafaoğlu ‘Ramazan ayı günahlardan kurtuluş demek kardeşlik, paylaşmak demek. Kardeşlerin ekmeğini suyunu paylaşması demek. Kardeşliğin gereği olarak Ramazanda birlikte iftar açalım istedik. Belediye olarak Sahur ve iftar programlarımız oldu burada önemli olan halkımızla iç içe olmaktı ve böylede oldu diyerek sözlerini Arif Nihat Asya’nın naatı ile noktaladı.Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ise yaptığı konuşmada ‘Bundan 5 ay önce Ezine Belediyesi ve Altıeylül belediyesi arasında kardeşlik köprülerinin kurulması için bir protokol imzalamıştık. Bu protokolle ilçemize güzellikler kazandırmak bilgi alışverişinde bulunarak Ezine’yi de mutlu insanlar şehri ile buluşturmak istedik.’ dedi.
Altıeylül Belediyesinin Ezine’de düzenlediği iftar yemeğinde vatandaşlar Büyükşehir MERHABA Gazetesine konuştu. Vatandaşlarla yapılan röportajlarımızda hem duygulanan hem de Ramazan Bayram sevincini yaşayan halk şöyle dedi.
Nezih Sağdıç: Dayanışma ve kaynaşma etkinlikleri Ramazan ayında daha çok öne çıkıyor. Elbette ki güzel şeyler bunlar. Biz çok sevindik çocuklarsa ayrı bir mutluluk yaşadılar. Altıeylül Belediye Başkanını sevdik. Çok güzel konuştu.
Nuriye Salım: İftar yemeklerinde bir araya gelmek güzel. Bizim kardeş Belediyemiz Altıeylül Belediyesi ve birlikte farklı projeler üretmelerini isteriz. Vatandaşlara da yansıttıklarında güzel işler çıkacaktır diye düşünüyorum.
Seval Gül: Ben 11 yaşındayım Çocuklar için etkinlik isterim. Müzikte güzel ama bana gürültü gibi geliyor. Bizi de düşünürlerse sevinirim.
Fatma Nine: ‘Nerede eski Ramazanlar diye söze başlayan 90 yaşındaki Fatma Nine eski Ramazanlar, bayramlar şimdi nerde o zamanlar çok güzel olurdu. Şimdi, insanlarda saygı kalmadı sevgi kalmadı. Önceden birine baktığında selam verir geçerdi şimdi selam versen neden verdi vermesen zaten selam veren yok birbirine güler yüzle bakan yok! Dedi. Başkan Kafaoğlu’nun okuduğu naatla duygulanarak ağlayan Fatma Nine pek güzel söyledi. Bu Kim diyerek bize sordu. Başkan yanıtını verdiğimiz Fatma Nine ‘güzel konuşuyor başkan’ dedi. Sende güzel konuştun dediğimiz Fatma Nine gülümseyerek elindeki tek hurmayla objektiflerimize poz verdi.

İsmail Duman: Eskiden sevgi saygı bol muhabbetler olurdu şimdi yok diyen İsmail amca önümüzdeki bayram için sevgi saygı diliyorum’ dedi.
Sabriye İm: Fethiye’de yaşıyorum. Büyüklerimizi ziyarete geldik bugün verilen programda buraya geldik berber iftar açtık değişik oldu bizim için memnun olduk
Hamit Bey:  daha Ben Ak Partiye kayıtlıyım. Geçtiğimiz Ramazan aylarında 30 gün iftar verilirdi iktidar partisi başkan olduğu halde Ezine’de iftar verilmedi. Şaşırdım nasıl oldu da bugün veriyorlar diyordum ki onu da Altıeylül Belediyesi veriyormuş.
Kamil Akyürek& Semra Aman Akyürek

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir