BAŞKAN ERSOY VATANDAŞIN İÇİNDE VATANDAŞIN GÖNLÜNDE OLMAYA EVET

Yazı boyutu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Havran Belediyesi ‘Hoşgeldin Bebek’ buluşmalarında yeni doğan bebekler ve ailelerine ulaşarak sorunlarını dinlemeye ve çözüm üretmeye devam ediyor. Yapılan mahalle ziyaretlerinde de vatandaşların toplu olarak kullanımına sunulan cami, aş evi vb çalışmalar için faaliyetler yürütülüyor.
Hüseyin Beşeler ve Kobaklar mahallelerinde yapılan ziyaretler kapsamında mahallelerin sorunları çözülerek yeni hizmetler için adımlar atıldı. Havran merkezde yapılan çalışmalara değinen Başkan Ersoy, ‘ Sosyal belediyecilik vatandaş odaklı, hizmet odaklıdır en önemlisi de gönüllere de hizmet etmeyi bilmektir’ şeklinde konuştu.
DAHA NE OLSUN DİYEN VATANDAŞ
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ve ekibi önceki gece mahalle çalışmalarını yerinde inceleyerek halk başka ne istiyor? Diye sordu. Mahalleli Hüseyin Beşeler’ de yıkılmaya yüz tutmuş ve yağmurlu günlerde akan cami için çözüm istedi. Başkan Ersoy, Fen İşleri ekibi ile incelemeleri yürüttü ve yerine yapılacak olan yeni inşa için start verdirtti. Mahalleli kadınlara da isteğiniz var mı? Diye soran Başkana kadınlar, ‘en küçük sorunumuzu bile hemen çözüyorsun oğlum daha ne isteyeceğiz’ yanıtını verdiler.
‘Hoş Geldin Bebek’ ziyaretleri ile Büyükşehir belediyesi hediye paketleri ve Havran Belediyesince özel olarak huzurevinde yaşayan yaşlı bir teyze tarafından hazırlatılan çiçekler, evleri süslemeye ve gönül almaya devam ediyor. Mahallelerde yapılan ziyaretlerle hem mahalle sorunları hem de yeni doğum yapan annelerin istekleri sorunları dinleniyor. Hoş geldin Bebek ziyaretlerinde yeni doğan bebek için ihtiyaç olan malzemeler bulunuyor.
BAŞKAN MAHALLELİNİN AYAĞINA GİDİYOR
Havran Belediyesi olarak Çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz diyen Başkan Emin Ersoy, ‘ Eksiklikleri giderme aşamasında merkezde birtakım aksaklıklar olduğunu söyledi. Bu aksaklıkları da çözmeye devam ediyoruz. Örneğin, Sanayi sitesinin olduğu bölgede çamur var çevre düzenlemesi sürüyor. Orada su ihtiyacı vardı. Eybek suyunu getirdik. Araç garajını yaptık. Araç parkını tamamlamamıza az kaldı.’ dedi. Başkan Ersoy, Bu arada yeşil alan çalışmaları hala süren çalışmalar. Futbol sahamız yoktu. Bizim Havran’ da Futbolu seven gençlerimiz var. Onlar futbol oynamak için Edremit’e gidiyorlardı. Onlar için yatırım programına aldırıp temelini attığımız futbol sahamızı tamamladık diyerek gençler için yapılan spor aktivitelerinin de sürdüğünü açıkladı.
GENÇLER İÇİN YENİ FUTBOL SAHASI
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy Havran lı gençlerin futbolu sevdiğini ve futbol oynamak için saha olmadığı için Edremit’e gittiklerini belirterek onlar için futbol sahası açtık’ dedi. Bunun yanında Depreme dayanıksız olan Okulumuz vardı. Yıkımı yapıldı yenisi yapılıyor. Hastane ile ilgili devlet yatırımları var. Şuanda yapılan hizmetler vatandaşımızın gözüne doyurucu gelmeyebilir fakat zaman içinde değişimleri fark edecekler. Hissedilecek hizmetleri şuan biz yapmaya başladık. Dağınık halde olduğu için çok doyurucu gözükmüyor  ama görecekler. İşimiz hizmet ve Havran’ın mutluluğu. Mesaimiz yok saat 8 den önce Belediyeden zaten çıkmıyoruz. İnşallah hizmetlerimizi tamamladığımızda bizde bu mutluluğu daim yaşarız. Gece mahalle ziyaretlerimizde de gündüz programlarında yapılan çalışmaları da takip etmeye devam ediyoruz.
İŞ OLMUYOR HAVASI ESTİRENLERDE VAR
İş olmuyor havası estirmeye çalışanlar bu hizmetleri göremiyor. Nüfus çoğaldı ve yapılan hizmetler dağınık halde toplu bir yerde değil bu şekilde görünmesi de normal ama yapılan hizmetleri zaman ilerledikçe daha iyi görmüş olacaklar. Ekibimiz güzel çalışıyor .Fen işlerindeki arkadaşlarımızla mahallelerimize gidiyor tespitleri yapıyor ve hizmeti başlatıyoruz. Bu hizmetleri yürütürken kültürel ve sosyal işlerde aktif Havran’da. Örneğin, Halil Soyuer şarkıları ile andığımız güzel bir gece yaptık. Havranlı olduğu için Havran ile övünen bir şairimizdi. Belediyemiz tarafından bir tiyatro kulübümüzde var. Vatandaşlarımız için gösteriler düzenliyor. Halkta ne zaman bir daha yapılacak? Diye soruyor. Buda çok önemli.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir