Başkan Kafaoğlu öğrencilerle buluştu

Yazı boyutu

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, belediyenin açmış olduğu yaz okullarına ziyarette bulunarak, çocukların antrenmanlarını izledi.

Okulların yaz tatiline girmesi ile 18 Haziran tarihinde Altıeylül Belediyesi tarafından başlatılan Yaz Okulları Projesi 8-14 yaş aralığında 250 çocuğa 3 branş dalında eğitim veriyor. Başkan Zekai Kafaoğlu beraberinde Başkan Yardımcıları Zeki Çabuk, Mesut Eray, Altıeylül Belediyespor Kulüp Başkanı Fikrettin Kocaman da ziyarete katılanlar arasındaydı. Başkan Kafaoğlu il müdürü İlhan Aslan tarafından karşılanarak judo ve taekwando eğitimi alan öğrencilerle görüştürüldü. Ziyarette Sırbistan’ın Belgrad şehrinde yapılan Avrupa Poomsae Taekwando Şampiyonası’nda 2 bronz madalya kazanan Milli Sporcu, Altıeylül Belediyespor’lu Kayra Destan, Başkan ve ekibine özel bir gösteride bulunarak beğeni ve takdirlerini kazandı.

Başkan Kafaoğlu sporun genç nesiller için oldukça önemli olduğunu vurgulayarak, “ Genç arkadaşlarım, geleceğin büyükleri sizleri sevgiyle selamlıyorum. Açmış olduğumuz yaz okullarına katılımlarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Sizler bizim her şeyimizsiniz. Ülkenin daha ileri gidebilmesi için bir toplum gençlerine çocuklarına mutlaka yatırım yapmalı. Sporda, ilimde, bilimde destekler verilmeli. Gençlerimizin sağlıklı ve özgüvenli olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Devletin kurum ve kuruluşları olarak sizlere daha iyi imkânlar sunmaya çalışıyoruz. Sizler de tatilini boş geçiren öğrencilere nazaran sporu tercih ettiğiniz için öndesiniz. Sizleri bu doğru tercihinizden dolayı yeniden kutluyor ve başarılar diliyorum”, dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Kafaoğlu yaz okullarında bulunan öğrencilerin velileriyle bir araya geldi. Çocuklarını bu okullara göndermelerinden dolayı tebrik eden Başkan, “Hepimiz elele vererek çocuklarımızın ahlaklı, akıllı ve zeki birer birey olarak yetişmesini sağlayacağız. Çocuklarınıza tatilde spor yapmaları için destek ve izin verdiğiniz için ayrıca siz velileri de tebrik ediyorum. Bizler de yerel yönetimler olarak bu faaliyetlere devam edeceğiz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir