BAŞKAN UĞUR ‘BÜYÜKŞEHRİN MİMARI BELLİ’

Yazı boyutu

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur muhalefet belediyelerinin zulmediyor söylemlerine karşılık verdi. Başkan Uğur, Kırsala yapılan 200 milyon lira yatırım var diyerek Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini sıraladı.
Geçmiş yıllarda Ramazan ruhu bu şekilde yansıtılamıyordu denilen merasimde Başkan Uğur Ak Partili Belediyelerin Ramazan ruhunu yaşattığını söyledi.7 Haziran seçimlerine dair açıklamalar yaparak muhalefet bir araya gelemiyor. Meclis Başkanını bile seçemediler’ dedi.
MUHALEFET BİRARAYA GELEMİYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur bayramlaşma merasiminde yaptığı konuşmada ‘Ak Parti birlik ve beraberlik içinde kurulduğu günden buyana hiçbir şey kaybetmeden yükseliyor ve yoluna devam ediyor. Bayramlaşma merasiminde beraberiz. Güzel bir Ramazan ayını geçirdik buda Belediyelerimiz sayesinde oldu. İl Başkanımızda ifade etti. Bundan 2 yıl önce ne Sındırgı’da ne Bigadiç’te nede Kepsut’ta, Dursunbey de böyle güzel Ramazan ayı yaşanmıyordu. Ama belediyelerimizle ve teşkilatlarımızla güzel bir Ramazan ayı yaşadık ve bu bayramı hak ettik. Ramazan Bayramınız mübarek olsun” dedi. Başkan Uğur, ‘ 7 Haziranda milletimiz şu mesajı vardı. Ak Parti olmadan hükumette iktidarda yok bunu milletimiz tescilledi. Çünkü muhalefet partileri bir araya gelemiyor. Yüzde 60’lık blok dediler ancak meclis başkanını bile seçemediler. Devamlı birbirleriyle kavga eden muhalefet partilerini milletimizde çok yakından görüyor. AK Partisiz hükümet olmuyor, mutlaka AK Parti’nin iktidar olması gerekiyor. Koalisyon için çalışmalar devam ediyor. Milletimiz için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
BÜYÜKŞEHRİN MİMARI KİM?
Muhalefet Milletvekilleri de hep Büyükşehre yükleniyor bilhassa muhalefetin olduğu Belediyeler Büyükşehir zulmediyor diyorlar. Balıkesir’in nüfusu 1 milyon 200bin. Bu 1 milyon 200 bin nüfusun yüzde 26’sı 315 bin kişi kırsaldaki mahallelerde yaşıyor. Daha önce İl Özel İdaresi’nin hizmet götürdüğü 315 bin kişinin aldığı en fazla hizmet 2013 yılında 20 milyon lira. Peki Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra kırsalda neler yapılmış? Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu olan BASKİ sadece kırsaldaki mahallelere; kanalizasyon, içme suyu, Şebekesine 20 milyon lira yatırım yaptı. Fen İşleri Daire Başkanlığımız, kırsal mahallelere bu zamana kadar 130 milyon lira harcadı. En az 40-50 milyon lira da ilçe belediyelerimiz kırsal mahallelere kaynak aktardı. Bunları topladığınız zaman 200 milyon liraya yakın Büyükşehir Belediyesi’nden kırsaldaki mahallelerin almış olduğu hizmet. Fen İşleri Daire Başkanlığımızın dozer, greyder, silindir, kamyon gibi 25 milyon lira araç-gereç almışız. Büyükşehir Belediyesi’nin mimarı kim? Bunun mimarı Recep Tayyip Erdoğan. 2004 yılında İstanbul ve Kocaeli’ni Bütün şehir yaptı. Sonra görüldü ki; Bütün şehir uygulamasıyla hizmetler daha iyi geliyor. 16 ilin bütün şehir olarak büyükşehir belediyesi oldu. Hizmetlerde devam ediyor. Ak Parti teşkilatları birlik-beraberlik içerisinde buradaki manzara bunun işaretidir. İl başkanımıza teşekkür ediyorum; bizi böyle bir salonda bir araya getirdiği için” dedi. AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Kızılgül ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Marmaralı, Balkonuk ta gerçekleşen bayramlaşma merasiminde Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, milletvekili adayları, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, parti yöneticileri ve Balıkesir’in 20 ilçesinden partilileri ağırladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code