BAYRAMLAR ZİYARET EDİLDİKÇE GÜZEL

Yazı boyutu

Kimisi 15 seneyi aşkın süredir kimisi ise yakın zamanda çeşitli sebeplerle, eski adıyla Huzurevi şimdiki adıyla Yaşlı Bakımevlerinde kalmaya devam eden yaşlılarımızı B.Merhaba olarak ziyaret ettik, bayramlarının nasıl geçtiğini, memnuniyet duydukları ve rahatsız oldukları konuları dinledik.

İNSAN OLDUKTAN SONRA, GİDER BULUR

15 yıldır Yaşlı Bakımevlerinde ikamet eden Ömer Durmuş Bayramlarının ziyaretler yapıldıkça daha güzel olacağını ifade ediyor. Durmuş; “Bayramlarımız iyi geçiyor çok şükür. Burası boş kalmıyor, bayram günleri her taraftan geliyorlar Allah razı olsun. İnsan insan olduktan sonra taşın deliğinde olsa dahi gider bulur. Yeter ki düşünsün”

“KİMSEM YOK GELENİM ÇOK”

Uzun yıllardır yaşlı bakımevlerinde kaldığını belirten Arif Amca ise bayramlarda kimsesinin olmadığını ama ziyarete geleninin çok olduğunu ifade ediyor. Arif Amca; “ Her yerden geliyorlar. Bazı insanların kimsesi olmayınca gelmez. Adam Almanya’ dan kalkmış gelmiş ziyaretimize hiçbir bağım yok bir şeyim yok”

“ALMANYADAN ZİYARETİMİZE GELDİLER”

İbrahim amca hiç tanımadığı insanların kilometrelerce öteden ziyaretlerine gelirken yanı başındaki yakınlarının yanlarına gelmekte zorlanmasından dolayı sitem ediyor. İbrahim Ay “Adamlar bizi ziyaret etmek için Almanya’ dan geldiler. Bizimkiler 2 saatlik yol Edremit’ ten gelemiyorlar bayramın 3’ncü günü olmuş yeni geldiler. Burada müdürlüğümüz bize imkân sağladı top sahamızı yaptı, top oynadık bayramda. Vakitlerimizi böyle değerlendirmeye çalışıyoruz. Vali geldi, Belediye Başkanımız geldi sağolsunlar” dedi.

“ZİYARETLER BİZİ MUTLU EDİYOR”

Ahmet Refik Dillioğlu “telefonlarım geldi, yeğenlerim ve ablamlar var burada sağ olsunlar hiç tanımayanlar bile gelip bizi ziyaret ediyorlar. Ziyaretler bizi mutlu ediyor. Sağdan soldan arayanlarımız oldu. 15 senedir burada kalıyorum, hiç evlenmedim yakın kimsem olmadığı için geldim buralara. Ben buraya durmaya gelmedim, ama sağ olsunlar burada ilgilendiler bizimle. Bana soruyorlar kaç yaşındasın diye bende diyorum ki “rakam olarak 80 yaşındayım ama beden olarak 30 yaşındayım”. Rakam yanlış ben rakama bakmam, şu yaşımdan çok mutluyum” dedi.

“BALIKESİRLİLER SAHİP ÇIKIYOR”

6 senedir Yaşlı Bakımevlerinde kaldığını ifade eden Emekli Kimya Öğretmeni İsmet Uğurlu “Huzurevleri Türkiye’ de yarının ne olacak korkusunu ortadan kaldıran yerlerdir. Oğlum var ama yok kızım var ama yok olduğu noktada devlet “sen burada kal ben sosyal devletim” diyor. Bayramın birinci günü protokol geldi, sağ olsunlar belediye başkanımız Edip Uğur ziyaretimize geldiler bizim halimizden anlıyorlar kendisi. Gençlerimiz bizi ümitlendiriyor, talebeler çocuklar geliyor. Bizleri bu sevindiriyor, tatil günlerini gelip bizimler değerlendiriyorlar, hediyeler getiriyorlar. Balıkesirliler bize sahip çıkıyor. Huzurevinde yaşayan insanlara karşı bakış açıları gayet iyi” dedi. SAMET AYDIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code