BEKKİ : “KOSGEB ve Kalkınma Ajansları ülkemiz için birer şanstır.”

Yazı boyutu

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği,Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB tarafından özel sektöre yapılan destek kapsamında bir basın bülteni yayınladı.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği, maddi ve manevi açıdan üretim ve hizmet sektöründeki şirketlerinin daha verimli hale gelebilmesi için kamu desteğinin sağlanmasının şart olduğunu dile getirdi.

Kaliteli ürün gereksinimi

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki GMKA ve KOSGEB destekleri üzerine açıklamalarda bulunarak, önceliği kaliteli üretim yapabilmeye verdi. Ülkemizde kaliteli üretimin yapılabilmesindeki zorluklardan bahseden Bekki, “Günümüz üretim ve hizmet sektörlerinde rekabet üstünlüğü ve katma değeri yüksek ürünler üretebilmek büyümenin, kalkınmanın ve refah artırımının ana gereksinimleridir. Uluslararası güçlü sermayenin giderek dünyanın çok değişik köşelerinde etkisini arttırması, işletmelerimizin çok büyük bölümünün AR-GE gerektiren yüksek katma değerli ürünleri kendi imkanları ile üretememesi, teknolojide bir adım önde olan ülke işletmelerinin rekabet avantajı ülkemiz işletmelerinin kamu tarafından desteklenmesini ülkenin ortak menfaati haline getirmiştir” dedi.
İşletmeler kamu tarafından desteklenmeli

Türk işletmelerinin kamu tarafından desteklenerek orta gelir tuzağından kurtarılması gerektiğini dile getiren Abdullah Bekki, “Bu ihtiyacın planlı uygulanmasında KOSGEB ve Kalkınma Ajansları ülkemiz için birer şanstır. Geçen hafta içinde gerek Güney Marmara Kalkınma Ajansı gerekse KOSGEB ilgili destekleme dönemi ile desteklenmeye uygun bulunan projeleri açıkladı. Öncelikle bu projelerin uygulanması ile Balıkesir ve Türkiye ekonomisine katkı sağlanmasını temenni ederiz. Bu kaynakların işletmelere aktarılacak olması ile bir mali destek sağlanırken aynı zamanda işletmelerimiz kendi imkanları ile finansman ortaklığı yapmakta ve proje oluşturarak, yeni yatırımlar yapması yönünde cesaretlendirilmektedir.
Bu destek mekanizmaları sayesinde işletmelerimiz sadece mali alanda desteklenmekle kalmayıp, günümüz işletmeciliğinde şart haline gelen planlı programlı hareket etme ve projelendirme kültürüne de büyük katkı yapmaktadır.
İsteğimiz ve dileğimiz kamunun söz konusu kaynaklarının tam da ihtiyacımız olduğu bu dönemde üretime ve hizmete en büyük katkıyı verecek, bölge ve ülke kalkınmasına aracılık edecek projelere yönelmesidir. Desteklerin büyük ağırlığının özel sektörde olmasının kuruluşlarımızın var oluş gerekçeleri ile örtüştüğü inancındayız. ” dedi. HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code