CHP nabız yokluyor

Yazı boyutu

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir il yönetimi, ön seçimle ilgili nabız tutuyor. İl yönetimi, çıkan eğilimi genel merkeze iletecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tabanı, milletvekili adaylarının belirlenmesinde ön seçim yönteminin uygulanması için bastırıyor. CHP’liler, 2015 genel seçimlerinde iyi bir sonuç almak için ön seçimin mutlaka uygulanmasından yana.

CHP il yönetimi, konuyla ilgili olarak il merkezinde ve ilçelerde toplantılar yapıyor.

İl Başkanı Mete Erol, yapılan toplantılar sonucunda elde edilen eğilimin CHP Genel Merkezi’ne bildirileceğini açıkladı. Erol konu ile ilgili olarak daha sora basına bir değerlendirme yapılacağını belirtti.

Daha önce de eski il başkanlarından Milletvekili Aday Adayı Muzaffer Mavuk, İrfan Barış, Karesi eski İlçe Başkanı Yaşar Evci, Eski Milletvekili Ergün Aydoğan, ön seçimin mutlaka yapılmasını istediklerini Büyükşehir MERHABA’ya açıklamış, bu uygulamanın partinin önünü açacağını vurgulamıştı.

2011 YILINDA OYLAR ANKARA’DA SAYILMIŞTI

Geçtiğimiz yerel seçimlerde ve 2011 genel seçimlerinde ön seçimin, eğilim yoklaması benzeri, sağlıksız ve görünüşte yapıldığını ve seçimlerde bu yüzden kötü bir sonuç elde edildiğini söyleyen partililer, 2015 yılında mutlaka ön seçim beklediklerini her fırsatta belirtiyor. Ön seçimin ise mutlaka ‘hakim denetiminde’ olması gerektiği savunuluyor. Hatırlanacağı gibi 2011 yılı genel seçimlerine hazırlanılırken hakim denetiminde olmayan bir ön seçim yapılmış, oy sandıkları ise Ankara’da açılmıştı. Partililer, bu defa böyle olmamasını, hakim denetiminde ciddi bir ön seçim yapılmasını istiyor. CHP’nin 2014 yerel seçimlerinde de istediği başarıyı elde edememiş olması ise ön seçim için en büyük ‘gerekçe’ olarak gösteriliyor. HABER: CEMİL YURTMAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir