Doğa sporları desteklenecek

Yazı boyutu

Balıkesir Valiliği Avrupa Birliği Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından; Doğa Sporları ve Doğa Turizmi’nin desteklenmesi, imkanlarının artırılması amaçlı; “Misya Yürüyüş Yolları” projesi hazırlandı.

Balıkesir Valiliği  Avrupa Birliği Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2015 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Balıkesir Valiliği adına; Balıkesir’de Doğa Sporları ve Eko Turizmi’nin geliştirilmesi amacıyla “Misya Yürüyüş Yolları” isimli proje hazırlandı. Balıkesir Valiliği, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Balıkesir Şube Müdürlüğü   ortaklığıyla  hazırlanan TR22/15/KÖAMDP/0028 referans nolu proje kabul edildi. 

POTANSİYEL ARTIRILACAK

Proje protokolü, Vali Mustafa Yaman ve GMKA Genel Sekreter Vekili Esra Kocabaş tarafından dün imzalanarak proje uygulamaya konuldu. Söz konusu   proje ile; ormanlık alanlarda doğa yürüyüşü (trekking) yolları ve seyir terasları yapılarak Doğa Sporlarına yönelik altyapı çalışmalarının artırılmasıyla Balıkesir de sosyal imkanların geliştirilmesi ve Eko Turizm (doğa turizmi) potansiyelinin artırılması hedefleniyor.

Proje kapsamında; Burhaniye, Edremit, Erdek, Dursunbey, Gömeç, Gönen, İvrindi, Sındırgı  ve Susurluk  Belediyelerinin içerisinde bulunduğu 21 yürüyüş rotası ve 3 seyir terası doğa turizmine kazandırılacak.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code