Ekonomi Gündem Siyaset Ulusal Haberler

“DOKTORLAR BİLE İŞSİZ KALABİLİR”

Yazı boyutu

Başbakan Binali Yıldırım, “21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde konuştu. Yıldırım ülke gündemine dair yaptığı konuşmalar sırasında üretim alışkanlıklarınında değişikliğine vurgu yaparak “doktorlar bile işsiz kalabilir”dedi.

Binali Yıldırım, “21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, ‘Sanal gerçeklik bütün üretim alışkanlıklarımızı değiştirecek, sanal gerçeklikle yeni meslekler ortaya çıkacak. 5-10 yıl sonra doktorların işsiz kalma riski bile olacak.ABD Çin’den alacağı ürünlere ilave vergiler getiriyor. Benzerini Çin de yapıyor. Buradaki ekonomik savaş küresel dengeleri bozuyor. Şu anda böyle bir süreç yaşıyoruz. Türkiye küresel belirsizliklerden etkileniyor. Çünkü biz belirsizliklerin göbeğinde yaşıyoruz. Biz bu süreçleri daha önce de yaşadık.

Teknoloji gerektirmeyen ürünler!

Yıldırım’ın gündeminde, ABD ile Rusya arasındaki Suriye restleşmesi vardı. Ellerinde büyük güç bulunan ülkelerin, bugünlerde çok daha büyük sorumluluk altında olduğunu söyleyen “Yaptıkları ne? Tweet atarak birbirlerini tehdit ediyorlar” ifadelerini kullandı. Çeşitli haber kaynaklarından derlenen verilere göre Yıldırım. ‘Teknoloji gerektirmeyen ürünleri herkes yapıyor. Bilgiye ulaşamayan ülkeler yarış dışı kalıyor, bunu görmemiz lazım. Bilgi güçtür. Artık bilgiye sahip olan, bilgiyi kullanan ve bilgiyi üreten ülkeler aradaki farkı açıyor. Bilgiye erişemeyen ülkeler yarış dışı kalıyor. Bunu görmemiz lazım.’dedi.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir