Dursunbey çevre yolu çalışmaları sürüyor

Yazı boyutu

Balıkesir-Dursunbey arasında süren duble yol çalışmaları kapsamında Dursunbey çevre yolu çalışmaları da aralıksız devam ediyor.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Balıkesir-Dursunbey arasında yapımı devam eden  duble yolda incelemelerde bulundu. Başkan Bahçavan’ın, “özel çabasıyla yolun bir kısmının  Dursunbey’e kaydırıldığı, bu kapsamda Suçıktı üzerinde yol genişletme ve duvar yapım çalışmalarının da son aşamaya gelindiği bildirildi. Geçtiğimiz gün Suçıktı ve çevre yolunun tamamında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, BASKİ ve Karayolları yetkilileri ile yolun üstlenici firması olan Bülbüloğlu’nun mühendis ve müdürleri ile yol genelinde incelemelerde bulundu.

İncelemeleri ve son çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Bahçavan, kış gelmeden yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki, Dursunbey çevre yolunun bitirilmesi yönündeki taleplerinin Karayolları tarafından olumlu değerlendirildiğini ve geçtiğimiz aylarda başlayan çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

SUÇIKTI İLE İLGİLİ İDDİALARI YANITLADI

Suçıktı üzerinde devam eden çalışmalarda yol genişletmeleri sebebi ile yapılan duvarlar hakkında çıkan haberler hakkında da açıklama yapan Başkan Bahçavan, bu haberleri “asparagas’ diye nitelendirdi. Suçıktı üzerindeki çalışmalar başlamadan önce gerekli ön incelemelerin yapıldığını vurgulayan Başkan Bahçavan Karayollarının, Baski’nin, Devlet Su işlerinin ve Jeoloji mühendislerinin burada yapılacak duvarın patlatma yapılmadığı sürece Su kaynağını etkilemeyeceği yönünde rapor verdiğini söyledi. Projede yapılan bazı değişiklikler ile ilgili açıklamada da bulunan Başkan Bahçavan, İtfaiye yanından yapılacak yeni yol projesi ve Suçıktı otoparkının genişletilmesi ile ilgili projeler içinde gerekli etüt çalışmalarını yaptıklarını, bu bölgede toprakarme sistemi uygulanacağını belirtti.

BİLİNÇSİZ VE PLANSIZCA ÇEKİLEN

SU HATLARI PROJELERİ AKSATIYOR

Yolun diğer kısımlarında başlayacak olan genişletme çalışmalarına da değinen Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ana yolun birçok bölümünde geçmiş dönemlerde bilinçsizce su hatlarının geçirildiği söyledi.  Yolun bir çok bölgesinde su hatlarının o günkü şartlara göre bir an önce bitirilmesi için kolay gelen bölümlerden geçirildiğini ifade eden Bahçavan, bu hatlarla ilgili hiçbir harita veya verinin de bulunmadığına dikkat çekti. Dubleye dönüşen çevre yolunun altında kalan su hatlarının bir daha elden geçmesi gerektiğini ifade eden Başkan Bahçavan, aynı sıkıntının şehir içindeki çalışmalarda yaşandığını kazılan her bölgede birçok su hattının çıktığını, bu hatlarda zaman zaman çalışan makinelerin hasar çıkardığını söyleyen Bahçavan, yaşanan kısmi su kesintilerinden dolayı Dursunbey halkından özür dilediklerini ifade etti. Şehir içindeki 6 kilometrelik alt yapı çalışmasının bitiminin ardından yer altı haritası çıkaracaklarını vurgulayan Bahçavan böylece bilinçsiz kazının da önüne geçileceğini ifade etti.

 YOL ÇALIŞMASININ 2,5 AY İÇİNDE BİTMESİ PLANLANIYOR

Yol çalışmalarında Yeşil Kent ve Sedirken’te giden hatların şarampol ve kaldırım altından götürüldüğüne dikkat çeken Bahçavan, buradaki sistemlerin tamamen değişmesi gerektiğini söyledi. BASKİ, mühendislerinin yaptığı çalışmalar neticesinde duble yol çalışmaları öncesinde hatların yenilenmesi ve farklı bölgelerden geçirilmesi sonucu çıktığını söyleyen Bahçavan, çalışmaların iki buçuk ay gibi bir sürede bitmesini ön gördüklerini sözlerine ekledi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir