EDİP UĞUR’UN BİGADİÇ ÇIKARTMASI

Yazı boyutu

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bigadiç’in merkez ve kırsal mahallelerinde teknik incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi ve Baski Genel Müdürlüğü’nün Bigadiç’in kırsal mahallelerine yönelik yatırım ve çalışmalarını yerinde incelemek için Bigadiç’ e giden Başkan Uğur, Bigadiç programına Çay üstü Mahallesi’nden başaldı.

Bigadiç-İzmir istikametinde sık kullanılan Çay Üstü Mahallesi-İzmir bağlantı yolunu denetleyerek yolun sati kaplama yapılması için teknik ekibe talimat verdi. Bigadiç- Çay Üstü Mahallesi yolu üzerinde yer alan köprüye beton kanal yapılması yönündeki talepleri yatırım programına dahil ettirdi ve aynı yol üzerinde Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sürdürülen yol çalışmalarını inceleyip teknik ekipten bilgi aldı.

Çay Üstü Mahallesi’nden sonra Babaköy Mahallesi’ni ziyaret eden Edip Uğur, mahalle sakinlerinden hayvancılık faaliyetleri kapsamında mahalle dışında oluşturulan hava sahalarına altyapı hizmeti sağlanması taleplerin gelmesi üzerine bu telebin de yatırım programına dahil edilmesi talimatını verdi.

Bigadiç Mezbahası’nı gezen Başkan Uğur, Büyükşehir Kanunu ile birlikle Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen mezbahanın dünya standartlarına uygun hale getirmek için çalışmalara başladıklarını ve çalışmaların nisan ayına kadar süreceğini kaydetti.

Mezbahadan sonra Bigadiç Devlet Hastanesi’ne giderek incelemelerde bulunan Uğur, 125 yatak kapasiteli hastanenin iki ay sonra hizmete girmesi beklenen beş ameliyathanesi ve doğum odası hakkında yüklenici firma ve hastane teknik ekibinden bilgi aldı. Ayvalık, Gönen ve Bigadiç’te bu yıl içerisinde yapımı tamamlanacak devlet hastanelerin vatandaşa hizmet vereceğini sözlerine ekleyen Uğur, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğiyle yaptıkları özel bir çalışma sonucunda yeni Bigadiç Devlet Hastanesi’nde bir bölümün fizik terapi ve rehabilitasyon merkezi olarak tüm Balıkesir’e hizmet vereceğini belirtti.

Kırsal mahallelerdeki çalışmaları inceleyerek Samanlı Mahallesi’nde bulunan arsenik arıtma tesisi hakkında da BASKİ ekiplerinden bilgi aldı. Arsenik arıtma tesisi inşaatının mayıs ayı içerisinde biteceği açıklamasında bulunan Uğur, sularında arsenik tespit edilen mahallede sağlıklı su kullanılabilmesi için bu yatırımın önemli olduğunu kaydetti. Uğur, geçtiğimiz günlerdeki yoğun kar yağışı nedeniyle tavukhanesinin çatısı göçen ve tavukları telef olan Lütfi Karaaslan’ın işletmesinin zararlarının karşılanması yönünde Ankara’yla iletişime geçtiklerini bildirdi.

Adalı Mahallesi’ne geçerek ‘Adalı Barajı’ projesinin yatırım programına dahil edildiği müjdesini veren Edip Uğur, daha sonra Hisar Alan Kaplıcaları’na geçerek incelemelerde bulundu. Kaplıcaların bir buçuk yıldır atıl durumda olduğunu dile getiren Uğur, kaplıcaların revize edilip turizme kazandırılması yönünde talimat verdi.

Suyunda arsenik çıkan bir diğer mahalle olan İlyaslar Mahallesi’ne de giderek yapımı devam eden arsenik arıtma tesisi hakkında bilgi alan Edip Uğur, Mahalle sakinlerinin park talebine olumlu yanıt verdi.

Programının son bölümünde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı ve Bigadiç Belediyesi’nin ortaklığında yapılan parkı inceleyen Başkan Uğur, 1500 metrekare alan üzerine yapılan park hakkında bilgi aldı. Parktaki incelemelerinden sonra Bigadiç Pazarı’na giderek burayı gezen Edip Uğur, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Pazardan zeytin alan Uğur, Bigadiç programını sonlandırdı. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir