Balıkesir Merhaba Gazetesi

EĞİTİM-BİR-SEN DE SEÇİM

EĞİTİM-BİR-SEN DE SEÇİM
52 views
09 Ekim 2018 - 8:20

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesi, 6.Olağan Şube Kongresi yapıldı.Karesi, Altıeylül ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 51 delegeyi belirlemek için oy kullanıldı.

Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde haftasonu yapılan seçimlere yoğun katılım oldu. Yaklaşık bin 500 üyenin oy kullandığı seçimde 3 ayrı liste yarıştı. Seçimlerin sonuçlarına göre Mehmet Çabuk’un listesinden 32 delege seçilirken, Ramazan Konakbay’ın listesinden 18 delege, İbrahim Bayar’ın listesinden 1 delege seçildi.

DEMOKRASİ ŞÖLENİ

17 Kasım 2018 tarihinde 5.Olağan Şube Kongresi gerçekleşecek. Oy kullanacak olan 150 delegenin 51’ i belirlenmiş oldu. Aynı anda yapılan İlçe temsilciliği seçiminde Karesi İlçe Temsilciliğine Yüksel Selçuk seçilirken, Altıeylül İlçe Temsilciliğinde Cüneyt Akçura seçildi. Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk; “Seçimlerimiz büyük olgunlukla Demokrasi şöleni olarak devam etti. Sendikamız Millet iradesine ve üyelerimizin kararına sonuna kadar sahip çıkan ve saygı duyan bir teşkilat. İşyeri temsilcisinden Genel Merkeze kadar bütün birimlerimiz seçimle işbaşına gelmekte. ”dedi

KATILIM MEMNUN ETTİ

Çabuk, “Demokratik bir olgunlukta geçen seçimler, bize şunu gösterdi ki; Üyelerimiz “Seçimlerimize büyük ilgi göstermiştir. Katılım % 80 civarında gerçekleşmiştir. Bu bizim üyelerimizin sendikasına ne kadar büyük bir aidiyet ile bağlı olduklarının kanıtıdır. Sendikamızın 6 Ekim Cumartesi günü Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki demokrasi şölenimize yoğun katılım sağlayan üyelerimizi yürekten kutluyorum. Bu seçimin galibi, Sendikamız ve üyelerimizdir. Bu seçimden sendikamız daha da güçlenerek çıkmıştır. Eğitim-Bir-Sen ailesine ve tüm Milli Eğitim camiamıza hayırlı olsun.” dedi.

Mehmet Çabuk’un listesinden 32 delege seçilirken, Ramazan Konakbay’ın listesinden 18 delege, İbrahim Bayar’ın listesinden 1 delege seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.