Eğitim’e panel sistemi

Yazı boyutu

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu’nu ağırladı.

Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin KARİP ve kurul üyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Prof.Dr. Yusuf Cengiz’i ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleriyle bir araya gelen Talim Terbiye ve Kurul Başkanı yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarette panelist aday öğretmenlerin eğitim programının düzenlendi. Panelist aday öğretmenlerin Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri İnceleme Değerlendirme Eğitimi, taslak ders kitaplarının hazırlanması ve değerlendirilmesi sürecinde görev alacağı açıklandı.

Ziyaretin sonraki kısmında ise Talim Terbiye Kurul Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin tarafından Balıkesir Lisesi konferans salonunda verilen eğitimle devam etti. Şirin ‘Ders Kitapları İnceleme ve Değerlendirme Sistemine’ ilişkin bilgiler verirken sunumla da eğitimini destekledi.

Bu sistemin ‘Panel Sistemi’ olarak da bilindiğini ve

Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulduğunu sözlerine ekledi. Okullarda okutulan ders kitaplarının daha kaliteli olması ve dünya standartlarına uyması için gerekli değişikliklerin yapılacağını belirten Şirin, okutulacak ders kitaplarının alanlarında en az 10 yıllık deneyimli olan öğretmenlerden oluşturulacak olan komisyonca denetleneceğini sözlerine ekledi.

Eğitime Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK, Şube Müdürleri Yusuf YALÇIN, Rabiye KAHRAMAN, İslam AKTEPE, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir