Gençler Avrupa’yı gezecek

Yazı boyutu

Sındırgı Belediyesi ve İmam Hatip Derneği ortaklaşa başlattığı ” Sındırgı Gençlik, Sınırlarımı Aştık” projesi gerçekleştiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik projeleri kapsamında Sındırgı Belediyesi ve İmam Hatip Derneği 20 Sındırgı’lı genci yurt dışı kültür gezilerine gönderecek. Gençlere proje koordinatörü Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak, personel Ziya Yümsek ve Muhammed Çetin,İngilizce öğretmeni Ayfer Taştekin Yavuz, İmam Hatip Lisesi öğretmeni Mücahit Yavuz ve Sındırgı Metem Lisesi Müdürü Tuncay Öztürk eşlik edecek.

Remzi Çakar Bilgi Evi’nde geçen aylarda düzenlenen kitap okuma yarışmasında başarı elde eden öğrenciler, İstanbul, Amsterdam, Lahey, Almanya olmak üzere Avrupa seyahatine katılacaklar. Doğal güzellikler ve kültürel kalıntılar gibi yerlerin gezileceği projede tüm masraflar Gençlik ve Spor Bakanlığına ait olacak. Gezi programı 24 Temmuz tarihinde başlayarak 1 Ağustos günü son bulacak. Geçtiğimiz ay Sındırgı Belediyesi ve Sındırgı İlçesini Geliştirme Dernği, “Gençlik Projeleri” kapsamında düzenlediği eğitimde, katılımcılara ebru ve kaligrafi kursu verdi. Eğitime katılan öğrenciler Eskişehir, Beypazarı ve Ankara gezilerine götürüldü. HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code