Gençler Dursunbey’i sevdi

Yazı boyutu

 

Dursunbey’de Gönüllü Çalışma Kampına ‘Ramadan in The Town’ projesi kapsamında Türkiye dahil 5 ayrı ülkeden 9 öğrenci katıldı.

Her Yıl Ramazan ayında düzenlenen ve çeşitli ülkelerden gençlerin katılımıyla gerçekleşen kamp bu yıl Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde gerçekleştirildi. 5 farklı ülkeden gelen, 9 gencin katıldığı kampa “Ramadan in The Town” adı verildi. Gençler kampta gönüllü olarak kız meslek lisesinde ve Dursunbey mezarlığında çeşitli çalışmalarda bulundu. 15 gün ilçede kalan gençler Kız Meslek Lisesi sınıflarının duvarlarını boyadı. Bu çalışmanın ardından gençler Dursunbey İlçe Mezarlığında yapılan düzenlemelere katılarak, duvarların boyanmasında yardımcı oldu. Gençler Dursunbey’de geçirdikleri 15 günü değerlendirirken çok memnun kaldıklarını dile getirerek, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’da her yıl Ramazan ayında farklı ülkelerden gençleri misafir etmeye devam edeceklerini söyledi. Çeşitli yardımlarda bulunan öğrencilere teşekkürlerini ileten Başkan Bahçavan, gençlerden ülkelerine döndüklerinde Dursunbey’i en güzel şekilde tanıtmalarını istedi.
Ziyaretin sonunda Başkan Bahçavan ve misafir öğrenciler hatıra fotoğrafı çekildi ve Kampı bitiren öğrenciler Dursunbey’e veda etti. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir