GMKA destekli  projeler imzalanıyor

Yazı boyutu

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Mali Destek Programında desteklenen projelerin sahipleriyle sözleşmeler imzalanıyor. Bugüne kadar 10 projenin sözleşmesi imzalandı. Toplam 36 proje var.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2015 Yılı Mali Destek Programları için çalışmalar başladı. Program kapsamında Ajans tarafından desteklenecek 36 proje ile sözleşmeler imzalanmaya başlandı. Dönem için bugüne kadar 231 proje başvurusu yapılmıştı.
Açıklanan sonuçlara göre 5.5 Milyon TL bütçeli İktisadi Kalkınma Mali Destek Programında 16 KOBİ projesi, 5.5 Milyon TL bütçeli Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında 7 proje ve 2 milyon TL bütçeli Sosyal Kalkınma Mali Destek Programında ise 13 proje destek almaya hak kazandı.
İLK İMZA VALİLİK İLE
Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında desteklenecek altyapı projeleri içinde ilk imza Balıkesir Valiliği ile atıldı. Balıkesir Valiliği’nin hazırladığı Misya Yürüyüş Yolları Projesi’nin sözleşmesi Balıkesir Valisi Mustafa Yaman tarafından imzalandı.
Proje ile ormanlık alanlarda doğa yürüyüşü yolları ve seyir terasları yapılarak doğa sporlarına yönelik altyapı çalışmalarının ve eko turizm potansiyelinin geliştirilmesi amaçlıanıyor.
Toplam bütçesi 502 bin TL olan ve GMKA’nın 377 bin TL destek verdiği, Balıkesir turizmine önemli alternatif katkılar yapacak projede; Erdek, Gönen, Dursunbey, Edremit, Sındırgı, İvrindi, Gömeç, Susurluk ve Kepsut Belediyelerinin aralarında bulunduğu 9 Belediye iştirakçi olarak yer alıyor. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir