Güçlü ayakların futbol yolculuğu

Yazı boyutu

İvrindi’ye bağlı Ayaklı Mahallesinde genç yaşlı futbol merakını ruhunda yaşatıyor. Altayspor, Başakspor ve  pekçok kulübe sporcu gönderen mahalleli yapılan Halı saha çalışmalarından memnun.

PEKÇOK Futbolcu transfer eden Ayaklı Mahallesinde atılan toplar boşa atılmıyor. Ayakları sağlam olan Ayaklı gençleri, yeni yapılan Halı Saha’da bol bol oynayacak ve futbolcular yetiştirecek. Köyün genç, ihtiyar kesiminin de futbol merakı Ayaklı’da halı saha ile canlandı. Harman yeri olarak adlandırılan mevkii de halı saha yapım çalışmaları hız kazandı. Hayırsever Özer Dişsiz ve İvrindi Belediyesi’nin işbirliği ile yapılan halı sahanın temeli ve dolgu işlemleri de gerçekleşti.

Mehmet Dişsiz B.Merhaba’ya  oğlu tarafından yaptırılan halı saha ile ilgili olarak mahallelinin futbol oynamayı sevdiğini söylüyor. Ayaklı mahallesinde halı sahaya kavuşacak gençlerin ve köyün ihtiyar kesiminin de sağlıklı bir hayat için futbol heyecanı ile bu sahada rahatça oynayabileceğini belirtiyor. Sporun önemine değiniyor. Muhtar İsmail Kurt ise mahalleli için büyük bir fırsat ve eksikliğin giderileceğini belirttiği konuşmasında emeği geçenlere teşekkür ederken yapılan çalışmanın mahalleli tarafından da memnuniyet gördüğünü anlatıyor.
ADI YAŞATILACAK
Halı sahaya Ayaklı Mahallesi’nde doğup yetişen ve İvrindi’de yıllarca öğretmenlik, Halk Eğitim Müdürlüğü yapan, ayrıca havran, İvrindi spor gibi takımlarda futbol oynayan merhum Alaaddin Kocabaş’ın adının verileceği tahmin edliyor. Halı saha standartlara uygun ve tribünlü olarak yapılacak. Spor alanlarının arttırılması ve sporun teşvik edilmesi amacı ile başlatılan çalışmaların hız kesmeden devam edeceği ve halı sahanın en kısa sürede kullanıma sunulacağı belirtiliyor .Öte yandan .Mahalleli, ‘ hem gençler hem de bizim için 10 numara oldu’ dedikleri Ayaklı Hala Saha için çalışmaların kendilerini sevindirdiğini açıkladılar. KAMİL AKYÜREK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code