Hacılar önce aşı olacak

Yazı boyutu

Balıkesir il genelinde bin 119 aday hacca gidecek.

Hacı adaylar yola çıkmadan önce bulaşıcı hastalıklara karşı aşı olacak. Adayların aşı olacağı yerler ve tarihler belirlendi.

Balıkesir il genelinde bu yıl Diyanet Organizasyonu ile 683 aday, Seyahat Acenteleri Organizasyonu ile 434 olmak üzere toplam bin 119 aday Hacca gidecek. Hac kafilesine ise 62 kişi görevli olarak katılacak.

Hacı adayları hacca gitmeden önce bulaşıcı hastalıklara karşı aşılanacak. 2015 Yılında Hacca gidecek Hacı adayları için aşı uygulama yer ve tarihleri açıklandı. Hacı adayları belirtilen yer ve tarihlerde aşılarını yaptırarak aşı kartlarını almaları gerekiyor.

İl Müftülüğü’nden yapılan açıklamada Hacı adaylarının aşı olacağı merkezler ve aşı tarihleri ise şöyle belirlendi:

Merkezdeki adaylar; 11-25 Ağustos tarihleri arasında Çardaklı mevkisindeki Altıeylül Toplum Sağlığı Merkezi’nde ve

6-27 Ağustos tarihleri arasında Atatürk mahallesinde Zübeydehanım Anaokulu yanındaki Toplum Sağlığı Merkezinde aşı olabilecekler.

Diğer ilçelerdeki Toplum Sağlığı Merkezleri (TSM)  ve aşılama tarihleri şöyle:

Ayvalık, Bigadiç ve Balya TSM (13 Ağustos),

Burhaniye TSM (17 Ağustos), Dursunbey TSM (14-21 Ağustos),  Edremit TSM (12-19 Ağustos), Erdek TSM (10 Ağustos),

Gömeç TSM (11 Ağustos), Gönen TSM (11-18 Ağustos), Havran TSM (14 Ağustos), İvrindi TSM (11-18 Ağustos), Kepsut TSM (13Ağustos), Manyas TSM (12 Ağustos), Savaştepe TSM (17 Ağustos), Sındırgı TSM (14 Ağustos), Susurluk TSM (14 Ağustos) tarihlerinde

Marmara ilçesi Hacı adayları ise Erdek Toplum Sağlığı Merkezinde Erdekli adaylarla birlikte aynı tarihte (10 ağustosta) aşı olacaklar.

cemil yurtman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code