HEM ÖĞRENİYORLAR HEM EĞLENİYORLAR

Yazı boyutu

Çocukça sayfasının bugünkü misafirleri Karesi Müftülüğüne bağlı Tepebaşı Camisi yaz kuran kursu öğrencileri. Yaz mevsimini Kuran kurslarına giderek değerlendiren çocuklar Kuranı Kerim’ i öğrenirken, aynı zamanda kursta ders aralarında oynanan oyunlarla eğleniyorlar ve yeni tanıştığı arkadaşlarıyla birlikte vakit geçiriyorlar.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve İl Müftülüklerince “Gel Bu Yaz Kuranı Gönlüne Yaz” sloganıyla başlatılan yaz kuran kurslarında çocuklar kuran öğrenirken hem öğreniyorlar hem de eğleniyorlar. Yaz aylarının belli bir kısmını Kuran Kurslarına giderek değerlendiren çocuklar kurslarda hocalarıyla birlikte kuran öğrenirken aynı zamanda yeni insanlarla tanışarak sosyal bir çevre oluşturuyorlar.

Ayşenur Karaca: Kuran kursumu ve Rabia hocamı çok seviyorum. Burada Allah’ ın bize gönderdiği Kuran’ı Kerim’ i okumayı öğreniyoruz. Öğrenirken hocamızla birlikte yaptığımız etkinliklerle eğleniyoruz.

Elif Yıldırım: Yaz tatilimi kuran kursunda değerlendiriyorum, burada yeni arkadaşlarım oldu. Sabahları kursa geliyor ve her gün yeni bir şey öğreniyoruz aralarda arkadaşlarımla oyunlar oynuyor ve konuşuyoruz.

Reyhan Çandır: Kuran’ı kerim okumasını öğreniyorum. Bizi yaratan Allah’ ın bize gönderdiği Kuran’ ı kerimi okumayı çok seviyorum. Burada yeni arkadaşlarım oldu, öğrenirken belli zamanlarda oyun oynuyor ve arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz.

Ayşe Üzen: Kuran kursunda kuranı kerimi okumayı öğrenirken, büyüklerimize arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız, güzel bir Müslüman olmak için neler yapılabilir bunları da öğreniyoruz. Burada yeni arkadaşlarım oldu onlarla konuşuyoruz ve oyunlar oynuyoruz, hepsini çok seviyorum

Ayfer Tonga: Burada hocamız bize Rabbimizin bize gönderdiği Kuranı Kerim’ i okumayı öğretiyor. Namaz dualarını ve namaz kılmayı öğreniyoruz, büyüklerimize nasıl davranmalıyız, nasıl iyi bir çocuk olabiliriz bunları öğreniyoruz. Arkadaşlarımla teneffüste oyunlar oynuyor ve konuşuyoruz.

Sema Eski: Yaz tatilimi kuran kursuna gelerek değerlendirmek istedim. Burada hem kuranı kerimi öğreniyor hemde arkadaşlarımla birlikte vakit geçiriyorum. Hocamız bize dini bilgiler öğretiyor, büyüklerimize nasıl davranmalıyız, nasıl iyi bir insan oluruz bunları öğreniyoruz. İyi ki kuran kursuna geldim. SAMET AYDIN

 

  AKLIN ÜSTÜNLÜĞÜ

 

Üstündür akıl akıldan;

Çünkü böyle yaratmış Yaradan.

Bunu bilen insanlar,

Pişman olmaz yaptığından.

 

Danışmalıyız birbirimize,

Her zaman seve seve.

Her problemin bin çözümü,

Saklı durur binimizde.

 

Her insanın çözümü,

Değerlendirilmeli tümü.

İşte o zaman ortaya çıkar;

Aklın akıldan üstünlüğü.

 

MEHMET BİLAL YOLDAŞ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code