İL BAŞKANI ORKAN ‘MECBURUZ’

Yazı boyutu

AK Parti İl Başkanlığı’nın Balkonuk Center’da düzenlediği bayramlaşma merasiminde İl Başkanı Dinçer Orkan seçime hazır bir atmosferin salonda hâkim olduğunu belirterek ‘güven’ vurgusu yaptı. Verdiği örnekle önce güven sonra sonuç dedi.
İl Başkanı Orkan ‘‘7 Haziran seçimi geçirdik. İyisi kötüsü, Doğrusu yanlışı ile geçirilen bu süreçte teşkilatlar olarak seçim sürecini iyi değerlendirmek gerekir. Hatalarımız olmuştur. Önemli olan daha iyisini yapmaya ve yaşatmaya mecburiyetimizdir’’

AYDINLIOĞLU ‘ KARARI BAŞIMIZIN ÜZERİNDE’
Açılış konuşmasını İl Başkanı Dinçer Orkan’ın yaptığı merasimde İl, ilçe ve teşkilat mensuplarının katılımları ile yapılan Bayramlaşma yeni vekillerinde birer konuşma yapmasıyla sürdü. İlk olarak Ali Aydınlıoğlu’nun konuştuğu merasimde Biz gördüğünüz gibi halkın içinde sizlerle bir aradayız. Dedi. Aydınlıoğlu konuşmasında’ Ramazan ayında iftar ve sahur programlarını gerçekleştiren Belediyeler sayesinde Ramazan ayının, Ramazan ruhu ile geçtiğini belirterek Ak Partili olmayan Belediyelerde bu ruhun yaşatılmadığını söyledi. 7 Haziran Genel seçimler için çalıştık. Tek başımıza iktidar olamadık. En samimi ve iktidarsız bırakmamak için eşit samimi bir şekilde müzakere masalarına oturan tek parti Ak Parti olmuştur. Koalisyona da erken seçime de hazırız. Milletin kararını başımızın üzerinde taşırız’ ifadelerine yer verdi.
POYRAZLI ‘YA KOALİSYON YA SEÇİM’
LMübarek Cuma gününde ve Ramazan Bayramında her iki bayram gibi kabul edebileceğimiz bu güzel günde sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Ramazan ayını Balıkesir’de güzel bir şekilde geçirdik. İftar ve sahur programlarında sizlerle birlikte olmaya gayret gösterdik. Referandumları saymazsak Ak Parti 7’nci büyük seçimini gerçekleştirdi ve bizler yine Türkiye’nin 1’nci partisi olduk. 7 Haziran seçimleri Diğer seçimlerde olduğu gibi Alışık olduğumuz bir sonuç değildi. Dünya literatüründe yüzde 40 gibi bir partiyi tek başına iktidar yapan bir oy oranı ile tek başına iktidar olamadık. Birinci olduk ama eski neticeler gibi farklı bir sonuç getiremedik. Büyük hizmetler sunulmuş ve halka sunulmuşsa bu hizmetlerde sizlerin de hakkı var. Aynı kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Türkiye’yi hükümetsiz bırakmamak için azami gayret gösteriliyor. Kırmızı çizgilerimiz yok fakat ilkelerimiz var.13 yılda Türkiye’nin önüne koyduğumuz bu ilkelerde olduğu gibi hizmetlerden de ödün vermeden bir koalisyon kurmaya çalışacağız. Bu gerçekleşmezse inanıyorum ki yapılabilecek bir seçime Ak Parti teşkilatları hazırdır.
İL BAŞKANI ORKAN ‘İYİ DÜŞÜN TAHLİL YAP’
AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan Ramazan ayının 4-5 yıl öncesine kadarı Ramazan ruhu ile yaşanamadığını dile getirdi. Hamdolsun, belediyelerimizin katkısıyla Ramazan ayının geldiğini anlıyoruz. İnsanlarımız çadırların içerisinde pislik içinde değil özel bir şekilde iftarlarını ve sahurlarını yaptı. Bedesten alanlarında sanatçılarımız vatandaşlarımıza hoş vakitler geçirtti. Bunlardan dolayı başta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerine teşekkür ediyorum” dedi.  7 Haziran seçimi geçirdik. İyisi kötüsü, Doğrusu yanlışı ile geçirilen bu süreçte teşkilatlar olarak seçim sürecini iyi değerlendirmek istiyoruz. Hatalarımız olmuştur. Önemli olan önümüzdeki seçimde daha iyisini yapmaya ve yaşatmaya mecburuz. Madalyonun diğer yüzüne dikkat etmek lazım. Aşçıya biber domates, yumurta verip hadi makarna yap. Aşçı makarna yapamaz ki. Önce aşçıya güveneceksiniz. Siz diyeceksiniz ki domatesini biberini yumurtanı sen hazırla puanını ben vereceğim diyeceksin. İyi düşünüp iyi tahlil yaparak sonuçları almak lazım. Burada görüyorum ki yeni seçime şimdiden hazırız.’ dedi. HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK FOTO: KAMİL AKYÜREK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code