‘Kanunu hiçe saydılar’

Yazı boyutu

Cihat Şimşek Ziraat Odası Başkanlığı’na adaylığını açıklayarak mevcut yönetimi eleştirdi

Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, ziraat odası delegeleri, birlik üyeleri ve muhtarların katıldığı toplantı ile adaylığını resmen açıkladı.

ALTIEYLÜL’Ü YOK FARZEDEMEYİZ’

BALKONUK Center’daki organizasyonda konuşan Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, oda, birlik ve derneklerin yaptıkları her işi kanun çerçevesinde yürüttüğünü söyleyerek mevcut oda yönetiminin Altıeylül Bölgesini hiçe sayarak ‘Balıkesir Karesi Ziraat Odası’ ismini almasından rahatsız olunduğuna dikkat çekti.

‘KANUNDA MADDESİ VAR’

ZİRAAT Odası Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayarak mevcut uygulamalar karşısında bunun gerekli olduğunu dile getiren Şimşek, “Kanunda ‘ziraat odaları ilçe düzeyinde teşkilatlanır’ diye madde var” dedi. Şimşek seçildiklerinde ilk iş olarak Altıeylül Ziraat Odası’nı oluşturacaklarını açıkladı.

‘TRAKTÖR PARASI ALMAYACAĞIZ’

Süt Üreticileri birliğinde 6 yıllık çalışmaları sonucunda kendilerini kanıtladıklarını ifade eden Şimşek, “Ziraat Odası’nda da aynı özen ve gayretle çalışacağız. Belge ücretlerinde eşit davranacağız. Traktör parası almayacağız. Kimse traktörünü saklamak zorunda kalmayacak” dedi.

HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir