Kapalı Pazar Yeri Yapılıyor

Yazı boyutu

 

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından 30 Mart Yerel Seçimleri Öncesi yapılacağı duyurulan Kapalı Pazar Yeri projesinin inşaat çalışmaları devam ediyor.

Bandırma Belediye’si tarafından yapımı sürdürülen Kapalı Pazar Yeri projesinin yüzde 30 oranında tamamlandığı bildirildi. Devam eden çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Mirza; “Halkımıza sözünü verdiğimiz, esnafımıza sözünü verdiğimiz Kapalı Pazar Yeri İnşaatını yoğun şekilde çalışarak hizmete açacağımız günü bekliyoruz”, dedi.

Devam eden açıklamaların Başkan Mirza, Projenin 2016 Haziran ayına kadar tamamlanacağını belirterek, “Pazar Yeri İnşaat çalışmalarını Meclis Üyesi ve mimar arkadaşlarımızla beraber ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Devam eden çalışmaları ve gelişmeleri yakından takip ettik. Bu incelemelerimizde Yazıcıoğlu İnşaat Firmasının ilgili çalışan ve teknik ekipleri de bizlere bilgilendirmelerde bulundu. Şu anda Kapalı Pazar Yeri İnşaatımızın %30’u tamamlandı. Çalışmalar bu hızıyla devam ederse projemiz 2016 Haziranına yetişecek. Sonuçlanan çalışmalardan bilgi verecek olursak alt kısımda yer alan ve otopark olarak kullanılacak olan alan halledilmiş durumda. Pazar Yeri olarak kullanılacak olan ilk katta çatı çalışmaları devam ediyor. Halkımıza sözünü verdiğimiz, esnafımıza sözünü verdiğimiz Kapalı Pazar Yeri İnşaatını yoğun şekilde çalışarak hizmete açacağımız günü bekliyoruz”, dedi.

Zor durumda çalışıyoruz

Başkan Mirza çalışmaların özellikle ekonomik açıdan zor şartlar altında gerçekleştiğini dile getirerek, ” “Elbette ki böyle büyük projeleri tamamlamak kolay değil. Özellikle gelirlerimizin azaldığı bir dönemde, gelirlerimizin %40’nın Büyükşehir’e gittiği bir dönemde, her ay 2 Milyon TL paraları ödeyebilmek kolay değil. Bandırma Belediyesi güçlü bir belediye. Her türlü zorluğa rağmen bu paraları ödüyor. Çalışanlarımızın maaşlarını ödüyor”, dedi. Bunun dışında Başkan Mirza Hobi Bahçeleri Projesiyle birlikte diğer çalışmalara da devam ettiklerini sözlerine ekledi. HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code