Karesi’de emlak vergileri güncelleniyor

Yazı boyutu

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, köyden mahalle olan 42 yerleşim yerinin 2019’a kadar emlak vergisinden muaf olacağını söyledi.

1000/1 oranında olan emlak vergisinin 1000/2 olarak güncellendiğini ifade eden Başkan Yılmaz, ödemelerin ilk taksitinin 31 Mayıs’a, ikinci taksitinin ise 30 Kasım’a kadar Karesi Belediyesi Emlak Servisi’ne yapılabileceğini kaydetti.
Büyükşehir olduktan sonra Balıkesir’e gelen yardımların arttığını belirten Yılmaz, “Vatandaşa daha fazla destek gelecek. Bu nedenle 1000/1 olan emlak vergisi 1000/2 olarak güncellendi” dedi. Başkan Yılmaz, Büyükşehir Yasası ile Karesi İlçesi sınırlarında köyden mahalleye dönüşen 42 yerleşim yerinin 2019’a kadar Emlak Vergisi’nden muaf olacağını da sözlerine ekledi.

ŞEHİRLİ OLMA BİLİNCİ KAZANDIRILMALI

Şehirlerin toplumun aynası olduğunu dile getiren Yılmaz, vatandaşlarda kaliteli yaşam olgusu geliştirmeye çalıştıklarını açıkladı. Karesili vatandaşlara şehirli olma bilincinin kazandırılması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, “Şehir nedir, insanlara neler verir? Şehir insanlardan aldıklarıyla mı güçlenir yoksa insanlara verdikleriyle mi şehir güçlü olur? Fiziksel şartlar şehirleşmede ne kadar önemlidir? Şehir insanın düzen içerisinde yaşadığı bir yer midir yoksa insanlar mı şehrin düzenine uyum sağlar? İşte biz Karesi Belediyesi olarak bu sorulara yanıtlar arıyoruz. Tüm icraatlarımızı ve yapacağımız hamleleri de bu doğrultuda planlıyoruz.” dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir