Balıkesir Merhaba Gazetesi

KUPA BAŞKANLARA GÖTÜRÜLDÜ

KUPA BAŞKANLARA GÖTÜRÜLDÜ
539 views
22 Haziran 2016 - 0:05

KUPA BAŞKANLARA GÖTÜRÜLDÜ

Türkiye Basketbol 2. Ligi’ne çıkarak büyük bir başarıya imza atan Karesispor Basketbol Takımı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti.

Yılmaz ‘İyi Bir Takım Mücadelesi’

Karesispor Kulüp Başkanı Ahmet Ayan, idari ve teknik kadro ile oyuncular galibiyet sevinçlerini Başkan Uğur ve Başkan Yılmaz ile paylaştı, ikincilik kupasını emekleri nedeniyle iki başkana takdim ettiler. Sporda almak istedikleri mesafelerin olduğunu belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Hızlı bir başarı elde ettiniz. Güzel bir ligde, güzel bir mücadele yeniden başlıyor. Hedefimizin her zaman şampiyonluk olması gerekiyor. Okulları ziyaret ederek öğrencileri basketbol ile tanıştırmanız ve bu sporu yağan çocuklarımıza rol model olmanız gerekiyor. Altyapıyı Balıkesir’de çok iyi kurmamız lazım. Türkiye’nin en iyi basketbolcularının yetişeceği bir okulu kurmanın arzusu içerisindeyim. Başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sezon boyunca güzel bir takım mücadelesi verdiniz” dedi.

Yılmaz ‘Balıkesir Sporda Söz Sahibi Olacak’

Balıkesir’in genlerinde yüzme, basketbol ve tenis bulunduğunu ayrıca Balıkesir’in bisiklet kullanma alışkanlığının da yaygın olduğu bir yer olduğunu söyleyen Yılmaz, “Görev süremiz boyunca bu 4 alışkanlığı disipline oturtarak, gelenin de devam etme zorunluluğunu hissedeceği bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Ben inanmıyorum ki Balıkesir, basketbolda Türkiye’de söz sahibi olan bir il olacak” dedi.

Uğur ‘Her Zaman Yanınızdayız’

Takım daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti. Spordaki başarıların Balıkesir’in tanıtımı için önemli olduğunu söyleyen Başkan Ahmet Edip Uğur, “Biz Büyükşehir olarak sporu her zaman destekliyoruz. Arzu ediyoruz ki Balıkesir’in ismi ülke genelinde ve dünyada duyulsun. Balıkesir’e yeni yapılan kapalı spor salonu ve tesisler ile de altyapısı daha güçlü bir basketbol ve diğer spor dallarının olacağına inanıyorum. Biz her zaman sporun, sporcunun ve bunlara destek verenlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Türkiye Basketbol 2.Ligine yükselen Karesi Basketbol takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.