MAHALLELİ PAZAR İSTİYOR

Yazı boyutu

Hacı İsmail Mahallesi sakinleri mahallenin yakınında bulunan tek pazar yeri olan Aygören Mahallesindeki Pazartesi Pazarı’ nın yeterli olmadığından ve fiyatlardan şikâyetçi.

Mahalle sakinlerine en yakın ve aktif olarak kullandıkları pazar yeri olan, Pazartesi pazarında fiyatların normal pazardan daha yüksek olduğunu ifade eden Hacı İsmail Mahallesi Muhtarı Ahmet Tahir Çabuk fiyatların Pazar fiyatlarının hal’ den farksız olduğunu ve diğer pazarlara göre fiyatların yüksek olduğunu ifade etti. Pazarın köylü esnafa da açılmasını ve dönüştürülmesi gerektiğini vurgulayan Muhtar Çabuk “Pazara köylü malını getirip satmadığı için fiyatlar normalin 3 katı. Sabah pazara gittim domatesin kilosuna 3 lira diyorlar. Başka bir pazarda domates 1 liraydı deyim yerindeyse almayanı dövüyorlardı. Fiyatlar halden ve manavdan da beter. Orası Pazar değil hal gibi bir yer olmuş” dedi.

FİYATLAR ŞEHİR PAZARIYLA EŞİT OLSUN

Hacı İsmail Mahallesi nüfusunun yaşlı nüfus olduğunu ve kendilerine en yakın olan pazartesi pazarından başka bir pazara gitmediğini belirten Muhtar Çabuk mahalle sakinlerinin de bu durumdan müzdarip olduğunu ve mecbur olduğu için bu pazarı kullandıklarını belirtti. Çabuk “ Hali hazırda bulunan Pazar yeri ya dönüştürülsün ve fiyatları normale çeksinler ya da pazarı yerinden kaldırsınlar ve Hacı İsmail Mahallesine yeni Pazar yeri açsınlar. Pazartesi pazarı değiştirilip dönüştürülsün, köylüye açılsın, fiyatlar normal şehir pazarı fiyatlarıyla eş değer olsun” dedi. SAMET AYDIN

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code