Memur-Sen start veriyor

Yazı boyutu

 

HER İLDE BASIN AÇIKLAMASI

3 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak olan toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Altı ilden geçecek olan tur sırasında güzergah üzerindeki Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu illerinde basın açıklamaları yapılacak. Tur 1 Ağustos’ta Ankara’da sona erecek.

Hükümetle pazarlık hazırlığı bugün başlıyor.

Hükümetle toplu sözleşme için masaya oturacak olan Memur-Sen konfederasyonu, bugün Ali Hikmet Paşa meydanında 6 ili kapsayan bisiklet turu başlatacak.

İşveren konumundaki hükümet ile kamu çalışanlarını temsil eden yetkili sendika konfederasyonu Memur-Sen arasında 2016-2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri 3 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak. Hükümetle memurlar adına masaya oturacak olan konfederasyonlar sözleşme görüşmelerinin startını, “Toplu Sözleşme Memurları Bisiklet Sürüşü” adı verilen bisiklet turu etkinliği ile Ali Hikmet Paşa meydanından saat 12.30’da verecek. Kamuoyunun dikkatini konuya çekmek amacı taşıdığı belirtilen ve Memur-Sen Genel Merkezi koordinasyonundaki etkinlikle ilgili olarak bir Büro Memur-Sen Balıkesir Şube Başkanı ve Balıkesir Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Gür, bir açıklamada bulundu. Gür, etkinliğin 23 Temmuz 2015 tarihinde Balıkesir’den başlayacağını ve sırasıyla; Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu güzergahında 1 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da tamamlanacağını, sürüş güzergahındaki her ilde basın açıklaması ve bilgilendirme toplantıları yapılacağını bildirdi.

20 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR

Aileleriyle birlikte 20 milyon kişiyi ilgilendirdiği belirtilen toplu sözleşme görüşmeleri, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereğince yapılacak. 3 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak olan ve 2016-2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri; kamu işvereni yetkilileri ile Genel Yetkili Konfederasyon Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri iş kolunda genel yetkili sendika olarak Büro Memurları Sendikasının (Büro Memur-Sen) katılımıyla düzenlenecek.

Bu yıl yapılacak olan toplu sözleşmelere Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet Genel Müdürlüğünde (EGM) görevli sivil memurlar ilk defa dâhil olacağı bildirildi.

Büro Memur-Sen’in Genel Toplu Sözleşmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengutaycı başkanlığında 2015 yılı toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin teşkil edilen ve konusunda uzman kişilerden oluşan AR-GE komisyonunca; analitik çalışmaların yürütülmekte olduğu ve konunun Sendika Yönetim Kurulu tarafından hassasiyetle takip edildiği belirtildi.

cemil yurtman

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code