Mutaf İspanya’da kayıp

Yazı boyutu

Gran Canaria deplasmanına çıkan Banvit, maçı 91-80 kaybetti
Banvit, geçtiğimiz hafta Bandırma’da oynadığı ve Maxim Mutaf’ın üçlükleriyle rahat bir şekilde kazandığı maçtan sonra rakibiyle dün İspanya’da karşılaştı. Türkiye saatiyle 22:00’da başlayan maçta ilk üç çeyrek Banvit üstünlüğü olsa da son çeyrekte Gran Canaria’nın yüzdeli atışlarıyla maçı kaybetti.
Bandırma’da oynanan maçta tek başına 5 kişilik oynayan Mutaf evindeki performansı İspanya’da gösteremedi. Bandırma’daki maç sonrası basın toplantısında Maxim Mutaf’ı hesaba katmadıklarını ve çok yüzdeli oynadığını açıklayan Gran Canaria koçu Garcia Reneses Mutaf’ın arka arkaya kaçırdığı üçlüklerle rahat nefes aldı.
Üst üste sayılarla başlayan karşılaşmanın ilk çeyreği 24-26 Banvit lehine biterken, ikinci çeyrekte az da olsa açılan farkla soyunma odasına 45-51 gibi bir skorla önde giden yine Banvit oldu. Üçüncü çeyrekte de üstünlüğünü koruyan ve son çeyreğe 59-64 önde giren Banvit, son çeyrekte rakibinin üstüste bulduğu sayılara engel olamayınca maçtan 91-80 yenik ayrıldı.

Maçın en skorerleri 21 sayıyla Gran Canaria’da Albert Oliver ve Banvit’te Earl Rowland oldu.

Eurocup son 32 de H grubu’nda 6 puan ile ikinci sırada bulunuyor. Şuana kadar yaptığı 4 maçtan 2’sini kazanan, 2 ‘sini kaybeden Banvit’in önümüzdeki haftalarda evinde yapacağı Buducnost maçı ve deplasmana gideceği Sassari maçından mutlak galibiyetle ayrılması gerekiyor. HABER: GAMZE ATİLA

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir