NE OLDU BU TARAFTARA

Yazı boyutu

NE OLDU BU TARAFTARA

Balıkesirspor Türkiye’de futbolun zirvesi olan Süper Lig’e çıktı ama taraftarı PTT 1. Lig’de kaldı. Geçtiğimiz yıl kapalı gişe oynayan Balkes bu sezon evinde seyircisinden yoksun kaldı.

07

 

Son 5 yılda 3 şampiyonluk yaşarken, ilçeleri dahil tüm Balıkesirlilerin taraftar gücünü de arkasına almayı başaran Balıkesirspor, bir çok maçını tıklım tıklım dolu tribünler önünde oynadı. Kadro gücüne, 12. adam taraftarı da ekleyen Balkeslerin bu şampiyonluk hikayelerinde başrolü üstlenen Atatürk Stadyumu’nun kahramanları sanki birer birer kaybolup gittiler. Türkiye’de futbolun son noktası olan Süper Lig’e adını yazdıran kırmızı beyazlılar, sezonun ilk maçı olan Akhisar Belediyespor maçını yaklaşık 6 bin 500 kişiye oynadılar. Lige ara verildi ve takım hazırlık karşılaşmalarına çıktı tablo neredeyse yine aynı. Nerede Balkes’in geçen yılki seyircisi?

SEBEBİ ARAŞTIRILIP SORGULANMALI

Karşıyaka hazırlık maçı Cuma günü oynandı, tablo içler acısı. Girişin ücretsiz olduğu Karşıyaka mücadelesini sadece 500 civarında futbol sever takip etti. Bu kez günlerden Pazar’dı ve maç saat 19:00’da oynandı ama Atatürk Stadyumu yine dolmadı. Eskişehirspor’la yapılan hazırlık maçını izleyenlerin sayısı 8 bin civarındaydı. Oysa Balıkesir’in toplam il nüfusu 1 milyon 300 bini il merkezi nüfusu ise 350 binleri buluyor. Atatürk Stadyumu’nun kapasitesi 15 bin 800. Geçen sezon dolup taşan stadyum bu sene boş tribünlerle dikkat çekiyor. Lig’de Passolig uygulaması nedeniyle sıkıntı yaşandığı kabul edilebilir bir sorun ama ücretsiz maçlarda bile tribünlerin oldukça boş kalmasının sebebi kesinlikle araştırılıp sorgulanmalı. Ne oldu bu taraftara? Onları çok sevdikleri Balkes’ten  uzaklaştıran sebepler neler?

HABER: İSMAİL KOCA

  1. onları takımdan uzaklastıran en önemlı sebeb halk takıma guvenmıyor dusecegıne sımdıdıen emın ama kımse unutmasın bu hem suankı yönetımı hemde edip bey i göturur balıkesirlı unutmaz şehrine yapılan kötülüğü cıkar catısması yapmaya devam etsınler….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir