ÖĞRENCİLER İFTARDA

Yazı boyutu

 Balıkesir İmam Hatip Camisi yaz kuran kursuna giden minikler hep birlikte iftar yaptılar.

Hayırseverler tarafından temin edilen iftariyeliklerle iftar sofralarını öğrenciler kendileri hazırladılar. Aralarında ilk kez oruç tutmaya başlayan miniklerinde olduğu iftarda öğrenciler Ramazan’ ın gerçek ruh iklimini ve sofralarını paylaşmanın güzelliğini öğrendiler.

Öğrenciler cami bahçesinde taşıdıkları masa ve sandalyelerle hazırladıkları sofraları daha sonra yiyecek ve içeceklerle donattı. Mutlulukları yüzlerinden okunan öğrenciler iftar vaktine kadar masalarda gülerek eğlendiler ve ilahiler söylediler.

Ramazanın, orucun gerçek manasını ve paylaşmanın güzelliğini aktarmak niyetiyle bu organizasyonun yapılmasını sağlayan Yaz kuran kursu görevlisi Halil Çakmak “ iftarda desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu gün burada kimisi 7 yaşında kimisi 13 yaşında olan yavrularımızla birlikte iftar yapıyoruz, aralarında ilk kez bu yıl oruç tutan öğrencilerde var, bu gibi etkinliklerle öğrencilerimize yaşamın içinden olan paylaşmanın güzel bir şey olduğunu öğretiyoruz” dedi.

Yaz Kuran Kursuna giden minikler tarafından hazırlanan iftar sofrasını İl Milli Eğitim Müdür’ ü Yusuf Cengiz ziyaret etti. Yaptığı ziyarette gazetemize açıklamada bulunan Müdür Cengiz “ bu yıl düzenlenen yaz kurslarında Milli Eğitim olarak destek vermeye devam ediyoruz. Bu gibi organizasyonlarla öğrencilerimiz yaz tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiriyorlar. Burada kurulan sofrada bunun göstergesidir “ dedi. SAMET AYDIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code