Okul sütü dağıtımı başlıyor

Yazı boyutu

‘Okul Sütü Programı’ ile Balıkesir’de okul sütü dağıtımı başlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca ortak hazırlanan program ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı başlayacak olan proje ile okullara süt dağıtılacak.
Özel ve resmi bağımsız anaokullarının, uygulama sınıflarının, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerinin faydalanacağı program 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri dağıtılacak olan sütler ise 200 ml, ambalajlı, yağlı sade UHT içme sütü olacak.
İkinci dönem dağıtımı yapılacak olan okul sütlerinin okullara sağlıklı bir şekilde ulaşması için bütün tedbirlerin alındığını belirten Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz “İlimiz genelinde 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında proje kapsamında olan 470 okulumuzda 69,933 öğrencimizin 63369’una (%91) süt dağıtımı yapılacak” açıklamasında bulundu.
Yusuf Cengiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Hizmetleri Biriminden sorumlu Şube Müdürlerine bilgilendirmede bulunarak, okul müdürlerine, öğretmenlere, veli ve öğrencilere
kul sütünün firma yetkilisinden nasıl teslim alınacağı, okullarda uygun şartlarda muhafazası, tüketimin öğretmen eşliğinde sağlıklı bir şekilde sağlanması, boş kutuların geri dönüşüm amaçlı kullanılması konularında eğitim vermelerini iletti. HABER MERKEZİ

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir